Kural bölümleri

Site kuralları

Bu kurallar, Telekinezi Hakkında Herşey sitesindeki tüm topluluk üyelerinin çeşitli sorumluluklarını açıklığa kavuşturmak için açıklanmıştır. Bunların herkes tarafından uyulması gerekir ve tüm site üyeleri ve ziyaretçiler için daha eğlenceli ve üretken bir ortam oluşturmak için konulmuştur.

 1. telekinezi.com.tr Kuralları

  1. telekinezi.com.tr Forum Sayfalarımıza Hoş Geldiniz.

   [*] Bu Forum ülkemizde Telekinezi ve benzer konuların tam olarak anlaşılabilmesi amacıyla açılmış bir paylaşım sitesidir. Tümüyle Bilgi kaynağı olmayıp Yazarların yayınladıkları yazılar, makale ve teknik bilgiler sadece yazarların izni ile kaynak gösterilerek yayınlanabilir ve kullanabilir.

   [*] Temel ilkemiz insanın var olan asıl gücünü tanımasında yardımcı olacak bir ortam hazırlayarak bu konuların Doğu Mistisizminin tekelinde olmadığını herkese anlatmak ve Doğu kültürünün bu kanal üzerinden empoze edilmesini engellemektir.

   [*] Sitemiz Telekinezi temelli olsa da her üye Serbest alanlarda, forum kurallarında belirtildiği üzere Milli, Ahlaki, Dini, Örfi ve Hukuki kurallara aykırı olmamak kaydıyla istediği forumun-bölümün açılmasını talep edebilir. Bu durumda o bölümün yönetici ve tüm sorumlusu forumun-bölümün açılmasını isteyen üye olacaktır. Bu, üye forumları herkese açık olabileceği gibi gizli ve şifreli de yayınlanabilir. Doğabilecek her türlü hukuki sorunda bu forumları açan üyelerin sorumlu tutulacağını ve gerekli bilgilerin yetkililere teslim edileceğini her üye kabullenmiş sayılacaktır.

   [*] Site içerisinde kitap yayını veya telif söz konusu olan içeriklerin yayını yasaktır. Bu tür içerik yayınlayanlar yasal olarak kendileri sorumludurlar. Yapılan kontrollerde bu tür içerikler görüldüğünde uyarı verilmeksizin silinecektir.

   1- Kurallar telekinezi.com.tr yönetim ekibi tarafından kararlaştırılmıştır. Kurallara Uyulmadığı Görüldüğünde Müdahale etme Hakkını her zaman saklı tutmaktadır.

   2- Forum içerisinde karalayıcı, rencide edici, aşağılayıcı, küçük düşürücü, genel Ahlak kurallarına aykırı, dil, din ve mezhep ayrılıklarına sebebiyet verecek yazı veya sözler ile küfür içeren yazıları yazmak veya yayınına izin vermek yasaktır ve bundan birinci derecede yazan ve yazıyı bulunduğu bölümden kaldırmayan Moderatörler sorumludur.

   3- Aynı konudaki yazıları birden fazla başlık altında işlemek veya yazmak;

   4- Kes, kopyala, yapıştır tekniği ile alakasız yazılar yazmak veya ilgisiz bölümlere konu açmak,

   5- telekinezi.com.tr Forum kişilere özel bir forum değildir. Bu bağlamda Üyelerin;
   - Forum’a özel yaşantılarını taşımaları,
   - Başlıkları, forumları ve konuları şahsi çıkar ve menfeaatleri için kullanmaları, başka üyelerle olan bağlarını, sorunlarını ve ilişkilerini yansıtmaları ve bu durumu sürekli hale getirmeleri,
   - Üyeler arası sorunlara, tartışmalara, iftira veya doğrudan da olsa özel konuları açarak huzursuzluğa ve rencide edici durumlara neden olmaları,
   - Neden oldukları rahatsızlık ve sorunları tekrar gündeme getirmeleri,
   - Silinmişlerse yeni üyelikleriyle birlikte bu sorunları tekrar gündeme getirmeleri
   - Eski kullanıcı adlarını ek yaparak tekrar kullanmaları,
   - Forum ve Konular üzerinde herkesi rahatsız edecek laubali tavır ve tutum içerisine girmeleri,
   Kesinlikle Yasaktır ve uyarı dahi verilmeden üyenin forumdan uzaklaştırılması için yeterli bir sebep olarak değerlendirilecektir.
   -* Silindikten sonra başkaları tarafından bilinmeyen yanlış tutum ve davranışlarının geçmiş tarihli dahi olsa bildirilmeleri ve foruma tekrar üyeliklerinin tespiti Uzaklaştırılma ve Silinme nedeni Olarak Sayılabilecektir.

   6- Yazılarınızı mutlaka doğru forum başlıkları altına yazmaya özen gösteriniz, aksi taktirde mesajınız silinebilir veya ilgili forum başlıkları altına taşınabilir. Bu konuda bilgi verme zorunluluğu yoktur.

   7- Sorularınız Olduğunda Lütfen konu başlığını anlaşır şekilde ve ilgili yerlere yazınız. "YARDIM!!" "PROBLEM VAR!" "Acele et" veya "????!!!!" . tarzı başlıklar kullanmayınız.

   8- Sorularınıza cevap yazılmadığında sabırlı olunuz. Forumda, vardiya sistemi uygulanmıyor. Eğer konunuz altta kalmış ve cevabı sizin için önemli ise konuyu güncel tutmak amacıyla "Güncel" yazarak konuyu güncelleyebilir, konuyu üst sıralara taşıyabilirsiniz.

   9- Bölümlerle ilgili şikayetlerinizi ve dileklerinizi özel mesaj ile bölüm moderatörlerine veya yönetime bildiriniz.

   10- Sorulan soruların cevaplarını siz bilimiyorsanız "Ben bilmiyom" , "Forumda arasana" , "Google de arasana" tarzı yanıtlar vermeyin. Sorunun cevabını biliyorsanız cevaplayın veya link yollayın. Cevabını bilmediğiniz mesajları ilgisizce cevaplamayın; fikriniz olmadığı konularda ilgisiz yazılar yazmayın.

   11- Kendi yazdığınız yazılarda hata bulursanız "edit" (düzenle) fonksiyonunu kullanarak yazınızı düzeltebilirsiniz. veya ilgili bölümde yetkiniz yoksa forum yöneticilerinden bunu isteyebilirisiniz.

   12- 18 yaş altı üyelerin tutumları ve kanuni sorumlulukları Forumu bağlamaz. Yaş uyarısı yapıldığı halde uyarının yapıldığı mesaj veya bölümlere giren üyelerin hukuki sorumlulukları kendilerine ve ailelerine aittir.

   13- Herkes kendi yazısından sorumludur. Forumda sorumlu olmadığı veya görülmediği durumlarda; Yasalara ve genel ahlak kurallarına aykırı yazılardan telekinezi.com.tr Forum ve Yayıncı sorumlu tutulamaz.

   14- Tüm üyeler T.C. kanunlarına, toplumun genel ahlakına ve hassas kişisel görüşlere saygılı olmak zorundadır. Uymayanlar gerektiği cezayı alacaktır. telekinezi.com.tr Forum kişilerin aykırı davranışlarından sorumlu tutulamaz. Kayıt sözleşmesini onaylayarak üye olan herkes kendi sorumluluklarını kabul etmiş sayılmaktadırlar. Yazılarından veya tutumlarından dolayı Hukuki sürece girecek üyeler bu kuralları okumuş sayılacaklarından herhangi bir hak talep etmeye haklarının olmadığını da peşinen bilmiş sayılacaklardır.

   15- telekinezi.com.tr Forum Sayfaları sevgili bulmaya yönelik bir ortam değildir. Bu düşünceyle hareket edenler üyelerin şikayetleri dahilinde veya tespit edilmeleri durumunda herhangi bir uyarı yapılmaksızın üyelikten çıkarılacaklardır.

   16- Burasının bir sanal ortam olduğunu unutmayınız. Uzun süreli samimiyet kurduğunuz üyeler dahi olsa özelinizi veya açık kimliğinizi diğer şahışlara açarken iyi düşününüz, bu şartlar içinde olabilecek kötü durumlardan telekinezi.com.tr Forum sorumlu tutulamaz.

   17- Yönetim herkesi ve tüm yazıları takip edemeyeceğinden birinin veya birilerinin yanlış tutum ve davranışlarından dolayı Yönetim sorumlu tutulamaz ve Yönetimden hesap sorulamaz. Bu gibi durumlarda lütfen Yönetimi Bilgilendirmeyi tercih ediniz.

   18- telekinezi.com.tr Forum üyesi olduğu halde; Forum dışında, Aynı Nick (Kullanıcı Adı) veya farklı Nick kullanarak telekinezi.com.tr Forum'u karalayıcı, rencide edici, küçük düşürücü davranışlarda bulunmak, forumun sözcüsü gibi davranmak yasaktır. Bu durumu tespit edilen üyeler üyelikten çıkarılacaktır. Forum dışı yönetimi bağlamaz ve telekinezi.com.tr Forum doğabilecek karmaşadan mes'ul değildir.

   19- Bu ortamda kimse kimseden üstün veya zeki değildir, farklı ve basitte olsa herkesin görüşü değerlidir.

   20- Yazının bir kısmında veya tümünde büyük harf kullanmayı alışkanlık haline getirmeyiniz. Tamamı büyük harflerle yazmanın tüm forum ve forumlarda genel kurallar gereği yasak olduğunu unutmayınız. (Bağırarak konuşma anlamına gelir)

   21- Kullanılan Avatar, text imza ve resimlerde herhangi bir şekilde ayrıma neden olacak, siyasi veya politik içerik olmamalıdır. Sitede bulunan üyeleri karşı karşıya getirecek her türlü içerik yasaktır.

   22- Foruma üye olan herkes yukarıda yazılı kurallara uyacağını da Taahhüt etmiş ve kuralların gereği uygulandığında hiçbir hak talebinin olamayacağını peşinen kabullenmiş demektir.

   23- Gerçekliğini videolarla ispatlamadığınız yeteneklerinizi açıklamanız uygun değildir. Gerçekliği tarafınızdan denenmemiş tekniklerinizi yazmayınız. Diğer içerik sağlayıcılardan kaynağı net bir şekilde belirtilmiş eserler/yazılar getirilirse bu kurala dahil edilmeyebilir..

   24- Her üyenin forumda yazdığı yazı ve makaleler ile teknikler forum adına herkesin kullanımına açık hale gelmekte ve ilgili yazılara başka üyeler tarafından mesajlar yazılmaktadır.
   - Üyeler yazdıkları makale ve yazılarının forumun bir parçası olduğunu kabullenmiş sayılırlar.
   - Hiçbir üye mesajlarının veya makalelerinin silinmesini talep edemez telekinezi.com.tr Forum sayfalarına üye olan her üye bu durumu açıkça kabullenmiş sayılacaktır.
   - Üye forumdan ayrılmak istese dahi sonradan açmış olduğu bir mesajı, konu bütünlüğünü bozacak şekilde silemez, konu başlığını değiştiremez. (Gerekli ve geçerli mazeretler bildirildiği durumlar hariçtir. Ahlaki, kişisel, sosyal ve hukuki durumlar değerlendirilecektir)
   - Yayınlanan yazılardan herhangi birinin Dini, Ahlaki, Örfi ve Hukuki açıdan sakıncalı olduğu görülürse yazara bildirilmeden silinebilir. Bu durumda üye herhangi bir hak talep edemez ve üye olurken bu durumu kabullenmiş sayılır.

   25- Kullanıcı adları forumda karışıklığa sebep olabileceğinde keyfi olarak değiştirilemez. (Gerekli mazeretler değerlendirilecektir)

   26- Forum içerisinde siyasi içerikler paylaşmak, siyasi tartışmalara ve ayrışmalara sebep verebilecek konular açmak kesinlikle yasaktır.

   Her insan özeldir, her insan ayrı bir dünyadır. Bu kadar farklılıkları olan insanların farklı düşünceleri ve görüşlerinin olması normaldir. Herkesi olduğu gibi kabul ediyoruz ancak bu forumun farklılıkları ve farklı görüşleri dile getirmek için açılmış bir forum olmadığı da unutulmamalıdır.

   ** Parapsikoloji ile ilgili konuları/uygulamaları gelecek yaşantınızı, gelecekle ilgili planlarınızı, eğitim, aile ve iş hayatınızı etkilemesine izin vermeyiniz. Parapsikoloji ile ilgili konuları daha çok kendinizi ve alemi tanımak hayatı daha güzel ve yaşanabilir kılmak adına irdeleyiniz. Unutmayınız ki dünyada Parapsikologların çoğunluğunu farklı meslek gruplarına dahil insanlar oluşturmaktadırlar. Hayatın bilinmezlerini çözmek için hayattaki ideallerinizden taviz vermek zorunda değilsiniz.

   Site kuralları tüm site üyeleri için bağlayıcıdır.

   telekinezi.com.tr Forum Yönetimi #