LEVİTASYON

Telekinezi Nasıl Yapılır? Telekinezi Teknikleri, Telekinezi için Yapılması Gerekenler...
Kullanıcı avatarı
Sun's GirL
Mesajlar: 60
Kayıt: 31 Eki, 17:40

LEVİTASYON

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL »

Düşünce gücüyle herhangi bir etki olmaksızın nesneleri hareket ettirip

havaya uçurma ve havada durdurma gücüne verilen bir isimdir.Telekinezi özelliğinizi geliştirdikten sonra LEVİTASYON yeteneğinizide alıştırmalarla geliştirebilirsiniz.Tarihte LEVİTASYON yapan ünlü iki örneği burada paylaşabiliriz.


Bunlardan biri MEVLANA diğeri ise İSA (A.S.) dır.

MEVLANA nın ŞAM yolculuğu sırasında kafile SİS ili yakınlarında içinde 40

münzevi rahibin yaşadığı bir mağarada konaklar. Yoğun olarak majik

çalışmalarla uğraşan rahipler kendilerine konuk gelenlere bir gösteri

sunmak isterler. Daire şeklinde bir araya gelip konsantre olurlar ve

dairenin tam ortasına oturttukları bir çocuğu levite ederler.Çocuk belli bir

yüksekliğe kadar çıkarak havada asılı olrak durur. Rahipler bir süre sonra

bu levitasyon olayına son verip çocuğu aşağıya indirmek isterler fakat

bunda birtürlü başarılı olamazlar. Ne yaparlarsa yapsınlar çocuk havada

kımıldamadan durmaktadır. Bu arada çocuk MEVLANA hazretlerini

göstererek aşağıya inmesine engel olan kişinin o olduğunu söyler.

Rahipler bu durumun MEVLANA hazretlerinden kaynaklandığını öğrenince

ondan rica ederler ve MEVLANA hazretleride çocuğu yere indirir.İSA(A.S) gösterdiği levitasyon örneklerinden en ünlüsü SU ÜZERİNDE

YÜRÜMEKtir. MATTA da su üzerinde yürümesi olayı aktarılmaktadır."Ve gecenin 4. nöbetinde İsa denizin üzerinde yürüyerek yanlarına geldi

fakat şakirtler onu denizin üzerinde yürürken görünce bu bir hayalettir

diye bağırdılar. fakat İSA cesur olun benim korkmayın diyerek onlara

söyledi."

Telekinezide olduğu gibi kinezinin her çeşidinde mutlak konsantrasyon ve saflık şarttır.. saf olmayan bir ruh bilinç ve beden hiç birşey yapamaz...
Kullanıcı avatarı
Sun's GirL
Mesajlar: 60
Kayıt: 31 Eki, 17:40

Re: LEVİTASYON

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL »

Kullanıcı avatarı
Sun's GirL
Mesajlar: 60
Kayıt: 31 Eki, 17:40

Re: LEVİTASYON

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL »

Kullanıcı avatarı
Sun's GirL
Mesajlar: 60
Kayıt: 31 Eki, 17:40

Re: LEVİTASYON

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL »

Kullanıcı avatarı
Sun's GirL
Mesajlar: 60
Kayıt: 31 Eki, 17:40

Re: LEVİTASYON

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL »

Resim

Levitasyon insan ya da hayvan vücudunun veya özgül ağırlık olarak havadan daha ağır nesnelerin görünür herhangi bir fiziksel etkenin yardımı olmadan havaya kaldırılması, havada asılı kalması veya havada gezinmesi fenomenlerine verilen addır. Fiziksel medyumluk deneylerinde, kimi mistiklerde, yogilerde, fakîrlerde, ve Tibet’li rahiplerde gözlemlendiği ileri sürülür. Yoga’da siddhi adı verilen psişik yetenekler arasında ancak gerçek bir yoginin gerçekleştirebileceği yeteneklerden biri olarak kabul edilir.

Parapsikoloji’de psikokinezinin bir türü olarak kabul edilen bu fenomeni Parapsikologlar, psikokinezi yeteneği güçlü medyumların deneyler sırasında eşyaları havaya kaldırabilme şeklinde gerçekleştirebildiklerini ileri sürmüşlerdir. Levitasyon fenomeni konusunda Spiritüalist literatürdeki ünlü medyum Daniel Dunglas Home, Parapsikolojik literatürdeki ünlü isimler ise, levitasyon fenomenlerini bilim insanları denetiminde gerçekleştirmiş olan Rus medyum Nina Kulagina ve Polonyalı medyum Stanislawa Tmoczyk’tir. Bu son iki medyumun başarılı levitasyon fenomenleri fotoğrafla belgelenmiştir.
Kullanıcı avatarı
Sun's GirL
Mesajlar: 60
Kayıt: 31 Eki, 17:40

Re: LEVİTASYON

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL »


LEVİTASYON -Yer Çekimini Yenen İnsanlar


Arap tarihçisi Abu Zeyd al-Balki, Mısır’daki piramitlerin nasıl yapıldığını anlatırken şunları yazıyordu: “Piramit inşaatında, büyük taş blokları yerlerinden kaldırmak ve taşımak için üstlerine içinde bazı formüller yazılı papirüsler konurdu. Sonra bir avuç büyüklüğünde iç içe geçen halkalardan oluşan bir alet taş bloğun üzerine tutulup halkalar çevrilirdi. Taş blok ağır ağır yerinden kalkar ve istenilen yere götürülürdü.”
Arap tarihçisinin bu açıklamalarını okuyan büyük bilgin Einstein şunları söylemişti: “Bizim bilmediğimiz bazı sırları eskilerin bildiklerini kabul etmek zorundayız. 600 tonluk taş blokların üst yüzeylerinin konkavlaşmış olmaları dikkat çekici. Bu ancak muazzam bir çekim gücü veya emme kuvvetiyle yapılabilir.”

Hindistan’ın batısındaki Şivapur Köyü’nde, Müslüman sufi Ali Derviş’e ithaf edilmiş bir cami vardır. Bu caminin önündeki 55 kg. ağırlığındaki granit kaya 11 kişi parmağını dokunarak ‘Ali Derviş’ diye bağırdığında yerden 2 metre havaya yükselmekte, havada bir saniye kaldıktan sonra yere düşmektedir. 11 kişiden fazla veya az kişi dokunduğunda kaya yerinden kımıldamamaktadır. Ancak 41 kg gelen bir başka kayayı havalandırmak için 9 kişinin taşa temas etmesi yeterli olmaktadır. Ali Derviş’in adı açık seçik söylenmediği zaman kaya yine hareket etmemektedir!


Habeşistan’daki bir manastırda 2 metre boyundaki altın bir çubuk havada asılı durur. Çeşitli zamanlarda manastırı ziyaret eden kişiler bu olaya tanıklık etmişlerdir. 1700 yılında bir Fransız doktor baş rahipten izin alarak elini çubuğun dört bir yanından geçirmiş ve çubuğun hiçbir yerden destek almadığını görmüştü. Sonradan yazdığı mektuplardan birinde “Şaşkınlıktan küçük dilimi yuttum. Böylesine akıllara durgunluk veren bir olayı neye yoracağımı bilemiyorum” demiştir.

Tibet’in başkenti Lassa’dan üç kilometre uzaklıkta yer alan Khaldan Manastırı inanılmaz bir mucizeye tanıklık etmektedir. Burası Tibet Lamaları ve Budistlerin kutsal saydıkları bir yerdir, her yıl binlerce kişi bu manastıra hacı olmak için gelir. Manastırın özelliği, 14. yüzyılda ölmüş Tsong Koba adlı bir Budist rahibin mumyalanmış cesedini muhafaza etmesidir. Ancak rahibin cesedi yerden 1,5 metre yüksekte havada asılı durmaktadır. Hiçbir dayanak noktası bulunmayan ceset, kelimenin tam anlamıyla bir mucize sergilemektedir!


Ünlü Fransız kaşifi Madam David-Neel, kuzey Tibet’te lastik top gibi havaya sıçrayan lamalar gördüğünü yazar. Söylediğine göre bu lamaların ayakları yere değer değmez havalanmaları bir oluyormuş. Tibetliler Madama bu tür lamaların karşısına aniden çıkmamasını, aksi takdirde meydana gelecek şok sonucunda ölümlerine sebep olabileceğini söylemişler. Madam başından geçen bir olayı şöyle anlatıyor: “Lastik top gibi sıçrayan lama inanılmaz bir hızla yol aldığından keşif heyetiyle onu at sırtında izlemeye karar verdik, yine de lamaya yetişemedik. Bu uyur gezer lamalar kendilerinden geçmiş olmakla birlikte tıpkı uyur gezerler gibi yürüdükleri yerlerin tamamen farkındadırlar. Ancak ani olarak uyandırıldıklarında şoka girip dengelerini yitirebilirler. Kimi lamalar uzun yıllar uçmaya alıştıklarından yürüme yeteneklerini yitirirler. Bazıları uçup gitmemek için ayaklarına ağırlıklar bağlayarak yapay bir yer çekimi oluşturur.”


Medyum Home’un, birçok değişik kişi önünde gerçekleştirdiği yüzden fazla yerden yükselme olayı vardı. Çarpıcı bir olay da Lord Lindsay’in ve yanındaki iki kişinin tanık olduğu bir toplantıda gerçekleşmişti. Lord Lindsay, 1871 yılında yazdığı bir mektupta bu olayı şöyle anlatmıştı: “Odada Bay Home, Lord Adair ve kuzeniyle beraberdik. Seans sırasında Bay Home transa girip havalanarak pencereden dışarı uçtu, pencere dışında yüzdüğünü gördük. Bu uçuş birkaç dakika sürdü, sonra Bay Home ayakları önde olmak üzere uçarak pencereden içeri girdi ve yerine oturdu.” Lord Lindsay’in sözünü ettiği pencere yerden 23 metre yükseklikteydi.

Yaptığımız her şey beyin ve sinir dalgalarıyla idare edilmektedir. Hayatımızın her anında bu enerji ya da dalgalar beyinden organlara iletilir. Milyonlarca sinir dalgasını, büyük bir kentin kalabalığını boşaltan büyük caddelere benzetebiliriz. Bu elektrik ve çekim dalgaları olmaksızın sinir sistemi fonksiyonunu icra edemez, hayat ve düşünce durur. İşte bu yüzden insanoğlu başlı başına bir elektrik ve gravitasyon alanıdır. Yalnız beyin kısmı 20 Watt’lık enerji üretmektedir.
Levitasyon, daima beyin ve sinir sisteminin olağanüstü duruma girdiği esrime halinde meydana gelir. Esrimenin ne olduğu bilimsel olarak bilinmemektedir. Dindar olmadığı halde esriyenler de vardır, onların da bazıları havalanabilir, fakat esriyen herkes havalanamaz. Azizlerden birçoğu hayatlarında hiç havalanmamışlardır.


Rahibe Teresa, bir ayin sırasında kutsal ekmeği alırken bir feryat kopararak havalandı. Ara sıra meydana gelen bu havalanma olayları alçakgönüllü rahibeyi çok rahatsız ediyordu. Bir keresinde havalanacağını hisseden rahibe demir bir kafese sarıldı ve havalanmamak için mücadele etmeye başladı. Bir yandan da “Rabbim, benim gibi önemsiz bir varlığı bu rahmetinizden yoksun bırakınız, benim gibi değersiz bir yaratığın kutsal bir kadın sanılmasına izin vermeyiniz” diye yalvarıyordu. Rahibe bir başka seferinde havalanmamak için bir hasıra yapışmış, ama hasırla birlikte havalanmıştı. Rahibelerden biri, Azize Teresa’nın yerden 50 cm yükseklikte yarım saat süreyle havada asılı kaldığına tanıklık etmişti.


İtalyan rahibi Copertinolu Ermiş Joseph ‘Uçan Rahip’ ünvanıyla anılırdı. Bir keresinde 10 işçinin 11 metre boyundaki bir haçı kaldıramadığını görmüş, 60 metre uçarak haçı kucaklayıp yerine dikmişti. Bir keresinde de kilisede İspanyol elçisinin gözleri önünde havalanmış, halkın üzerinden süzülerek mihraptaki bir heykelin yanına konmuştu. Bir başka sefer Papa VII Urban’ın gözü önünde havalanmış, bir amiralin karısı rahibi havada görünce bayılmıştı. Manastırdaki arkadaşları onun yemek servisi yapmasına izin vermiyor, çanak çömlekle havalanmasından çekiniyorlardı. Bu yüzden ‘Uçan Rahip’ dünyevi görevlerden muaf tutulmuştu, çünkü kutsal bir heykel görmesi havalanmasına yetiyordu.

Alıntı:Altınçağ bilgileri, Yaşar Uçar

gnc_scrp
Mesajlar: 3
Kayıt: 12 Kas, 10:30

Re: LEVİTASYON

Okunmamış mesaj gönderen gnc_scrp »

:o :!:
Misafir

Re: LEVİTASYON

Okunmamış mesaj gönderen Misafir »

Bütün bunlar gerçek olamaz.Bunlar gerçek mi?
Kullanıcı avatarı
Sun's GirL
Mesajlar: 60
Kayıt: 31 Eki, 17:40

Re: LEVİTASYON

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL »

Ruhun gerçekliği kadar gerçektir...

bizler madde dünyasının kuralları içinde özümzde yapabileceğimiz yeteneklerimizi kısıtlamış
ruhsal varlıklarız. meditasyon yoga ve diğer çalışmalara girdiğimizde
diğer yeteneklerimiz bulunduğu ruhsal kapılarımız açılır.
bunların gerçekliği çanakkale savaşlarında tonlarca ağırlıktaki mermiyi alıp
topa yerleştiren seyit çavuş kadar gerçektir. orda da ilahi kuvvetle
bağlantı yapılmıştır. saf bilinç düzeyine ulaşmış insanlar aslında olağanüstü
değildir. olağanüstü olan biziz. biz nasıl oluyorda olağan olan verilmiş olan yetenekleri
kullanamıyoruz? asıl soru şu olmalı, neden yapamıyoruz?
antitezci

Re: LEVİTASYON

Okunmamış mesaj gönderen antitezci »

merhaba ben bir konudA yardımınızı istiyorum. üniversitede bir
fizik hocasına ruhun ve enerjinin varlığını kabul ettiremiyoruz bu tarz olaylarında gerçek
olduğna asla inanmıyor bu konularda yapılan bilimsel araştırmalar var mı acaba
teşekkürler...
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Telekinezi Teknikleri” sayfasına dön