Alfa Ritmini Yakala

alfa ritmi, alfa dalgaları, alfa ritmine girmek, alfa dalgası, beta, teta, gama, delta dalgaları, ritimleri

Kullanıcı avatarı
scorpia
Mesajlar: 21
Kayıt: 26 Eki, 11:42

Alfa Ritmini Yakala

Okunmamış mesaj gönderen scorpia »

Alfa Ritmini Yakala - Alfa, Beta, Gama, Teta ve Delta Ritim ve Dalgaları
Resim

Beyin Dalgaları...

İnsan beyninin şimdiye dek beş çeşit dalga yayınladığı halen biliniyor.
Bunlardan Alfa dalgaları, Beta dalgaları ve Gama dalgaları özelliklerine göre normal beyin dalgaları sayılır. Teta ile Delta dalgaları ise marazi dalgalardır. Genellikle beyin özürlü kişilerin yaydığı dalgalardır. Ancak bizim daha sonra da değineceğimiz gibi bu dalgalara Para psikolojik denemelerde de rastlanmıştır.

ALFA DALGALARI:

Bu dalgalar frekansları (bir saniyedeki adedi) 8-13 ve amplitüt leri (dalganın en küçük ve en yüksek noktası arasındaki yüksekliği) 30-50 mikro volt olan düzenli dalgalardır. Normal yetişkin kişilerde çoğunlukla iyi gelişmiş ortalama 9-10 frekanslı Alfa dalgaları görülür.

Alfa dalgaları insan gözlerini kapattığında ve tamamen sakin olduğunda görülür. Bu dalgaların fizyolojik orijinleri halen tartışılmakta.

Hemen şunu ilave edelim ki: Yoga, Meditasyon gibi çalışmalar yapılırken yapılan ölçümler beynin Alfa dalgaları yayınladığını göstermektedir. Düşünme faaliyetinin olmadığı tam sükûnet anında beyin bol miktarda Alfa dalgaları yayınlar. Şahıslarda sükûnet hali bozulur bozulmaz Alfa dalgaları kaybolur. Örneğin derin bir konsantrasyon veya meditasyon hali içinde bulunan bir kişiye herhangi bir konu hakkında soru sorulacak olursa Alfa dalgaları derhal daha düşük amplitütlü Beta dalgalarına dönüşürler.

Alfa dalgaları bilinen beyin dalgaları içinde en güçlü dalgalardır. Bu dalgalar çocukluktan itibaren yavaş yavaş gelişerek beyin tarafından yayınlanır. 1,5 yaşındaki bir çocukta Alfa dalgalarına nadir rastlanır.3-5 yaşlarındaki çocuklarda ise bu dalgalar daha belirginleşir. Çocuk 10 yaşına geldiğinde dalgaların iyice organize olduğu anlaşılmıştır.16-18 yaşlar ise bu dalgaların tam düzeninin kurulduğu devre olarak biliniyor. Yaşamın yaşlılık döneminde ise çocukluk dönemlerinde olduğu gibi bu dalgaların gittikçe yavaş olduğu anlaşılmaktadır.

Esasında para psikologların halen üzerinde çalıştıkları Alfa Durumu çok eski zamanlara dayanır. Okültizm, Yoga ve pek çok İnisiyasyon ekollerinde zaten biliniyordu. Bütün bunları deneysel olarak ispatlamayı amaçlayan para psikologlar en azından Alfa Durumunun Telepati, Duru görü ve Kehanetlerle alakası olduğunu bilmektedirler.

Filipinli rahmetli ve ünlü şifacı Tony Agpao nun Almanya da doktorlar denetiminde gerçekleştirdiği enteresan bir olay vardır. Olay aynen şöyle gerçekleşmiştir:

Agpao bir EEG aygıtının elektrotlarını kendi kafasına, bir diğer EEG cihazının elektrotlarını da bir sara hastasının kafasına bağlatır. Grafik olarak beyin dalgaları çizilmeye başlandığında Agpao’nun grafiğinde son derece sağlam ve sağlıklı Alfa dalgaları olduğu görülür. Oysa sara hastasının grafiği ise son derece sağlıksız ve düzensizdir. Üstelik sıkça patolojik Delta dalgaları da görülmektedir. Agpao hastanın elini tutunca kendi beyin grafiğinin değişmediği halde, hastanın grafiğinde son derece sağlıklı ve Agpoanınkiler kadar düzenli Alfa dalgalarının görüldüğü grafik olarak izlenmiştir. Agpoa elini hastanın elinden çekince hastanın grafiği yine patolojik dalgaları göstermeye başlamıştır. Olay defalarca denenmiş, hiçbir seferinde durum değişmemiştir. Deney süresi boyunca Agpao’nun düzenli Alfa dalgaları hep muntazam kalmış, ancak hastanın elini her tutuşunda da kendi düzenli Alfalarını hastaya nakletmeyi başarmıştır. Böylece görülen şudur ki; Kişide yapay veya nakil yoluyla meydana getirilen

Alfa dalgaları Epilepsi, sara bile dinlememektedir. Çünkü bilindiği gibi bu tür hastaların beyin grafikleri son derece düzensizdir. Alfa ritminin önemi parapsikoloji’de çok önemlidir. Çünkü frekans ve amplitütleri en yüksek olan dalgalardır. Bu dalgaların düzene konulması için önerilen çalışmaların başında ise nefes egzersizleri geliyor

BETA DALGALARI:

Beta Dalgaları 14-30 frekanslı ve daha düşük amplitütlü Alfa faaliyetleridir. Beynin ön bölgelerinde görülürler. Alfa dalgaları yayan bir kişiye ses ve ışık gibi bir uyarıcıyla müdahale edildiği takdirde Alfalar derhal basılarak kendilerinden dört kere daha düşük olan Beta dalgalarına dönüşürler. Beta dalgalarının maddeyi uzaktan kontrol edip, onda istediği hareketi temassız olarak meydana getirebileceği gibi teoriler varsa da bunlar henüz ispatlanmış değildir.

GAMA DALGALARI:

Süratli hareketlerde oluşan beyin dalgalarıdır. Amplitütleri düşük, frekansları 30-50 arasındadır.

TETA DALGALARI:


Hastalıklı sayılan düzensiz dalgalardır. Frekansları 4-7 ve amplitütleri 50 mikro volt’un üstünde olan dalgalardır.

DELTA DALGALARI:

Frekansları 3-5,amplitütleri çok yüksek olan anormal ve sağlıksız dalgalardır. Burada bahsettiğimiz bu Delta ve Teta dalgaları epileptiklerde, saralılarda bolca rastlanan dalgalardır. Zaten nöroloji dilinde de, saniyede 3 frekanslı dalga diken kompleksi adıyla Petit Mal epilepsisi teşhisini koydurtur.

Asabi kişilerde, gözü sinirden kararmış kişilerde, hatta bol bol negatif şeyler düşünen kişilerde bu iki dalga türüne çok rastlanır. Beyin dalgaları hakkında bilinen veriler henüz yeterli değildir. Ancak işin en enteresan tarafı Psikokinezi dediğimiz olaylar oluşurken, bunları oluşturan medyumların beyin dalgaları laboratuar olarak incelenmiş ve bu kişilerin bol miktarda Deta ve Telta yayınladıkları gözlemlenmiştir. Acaba bu dalgaların psikokinezi ile yakın bir alakası var mı? Gibi bir soru geliyor insanın aklına. Para psikologların çoğu bu soruya evetle karşılık veriyor. Ancak kesin bir şey henüz ispatlanmış değil.


alıntı
En son scorpia tarafından 28 Eki, 11:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
scorpia
Mesajlar: 21
Kayıt: 26 Eki, 11:42

Re: alfa ritmini yakala

Okunmamış mesaj gönderen scorpia »

alfa ritmi velilerin kerametlerinin ortaya çıktığı dalgadır

alfa ritmi boyutsal kapıların açıldığı daldadır

bu konuda tevafuken yaptığım bir çalışmam var

şöyle ki: elime tesbih aldım bağdaş kurdum ve gözlerimi kapattım sadece çektiğim tesbihe odaklandım kendime çekilecek esma sıralamsı yaptım o sıraya riayet ettim ve besmeleden çekmeye başladım daha 3.tesbihe başlamıştım ki birden irkildim gözlerimi açtım tesbih sıkıca elimde yarıya kadar gelmiş durmuşum sonra saate baktım ki aradan 3 saat geçmiş ben acaba uyudum mu diye düşünmüştüm

sonra ilerleyen günlerde hergün devam ettim ve hep 3.cü tesbihte alfa ritmine girmeye başladım ttesbihe gece 11 de başlıyordum kendime geldiğimde sabak 5 civarında oluyordu

burada mesele gözleri açık tutmayı başarmakta çünkü kendine geldiğin anda uyku haline giriyorsun tesbih sıralamam bitmeden defalarca bu ritmi yalayıp çıkabiliyorum

uyky halinden farkı eğer uyursan tesbih elinden düşer çünkü uykuda ilk önce eller fonksiyonunu kaybeder
hemde
Mesajlar: 1
Kayıt: 27 Eki, 21:05

Re: alfa ritmini yakala

Okunmamış mesaj gönderen hemde »

çok ilgimi çekti. peki burda tesbih çekerken ne okuyordun? okuduğun mu yoksa konsantrasyon mu önemli?
Kullanıcı avatarı
scorpia
Mesajlar: 21
Kayıt: 26 Eki, 11:42

Re: alfa ritmini yakala

Okunmamış mesaj gönderen scorpia »

hemde yazdı:çok ilgimi çekti. peki burda tesbih çekerken ne okuyordun? okuduğun mu yoksa konsantrasyon mu önemli?
konsantrasyon önemli kendinize istediğiniz zikiri (esma,tesbih,tahmid neyi isterseniz )seçebilirsiniz

ben uyku haline geçmemek için kendime bir sıralama yaptım yani zihnini bir nevi mecbur bırakıyorsun

kendine geldiğinde göz kapakların kurşun gibi ağır oluyor işte an o andır ben sadece o ritmi yakalamayı seviyorum daha ileri gitmek istiyorsan kendine geldiğinde gözlerini mutlaka açık tutmalısın tabi ritmi bozmadan kesinlikle kontrolünü kaybetmemeli ve uyumamalısın

mesela ben hangi tesbihi çekerken alfa ritmine girmişsem kendime geldiğimde bunu hatırlıyorum hemen gözlerimi tekrar kapatıp tesbihime devam ediyorum zaten 4-5 tane çekmeden tekrar alfa moduna giriyorum ve tesbih sıralamam bitmeden sabaha kadar da sürse asla uykuya geçmiyorum ama gözlerimi de açmıyorum (ileriyi merak edenler açsın)
Kullanıcı avatarı
elemor
Mesajlar: 63
Kayıt: 03 Haz, 07:54
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Re: alfa ritmini yakala

Okunmamış mesaj gönderen elemor »

ne okuyorsun mesela yada hangi tesbihatı kullanıyorsun? zikir mi? kelime-i tevhid mi?

ileriyi merak edenler açsın demişsin açınca ne oluyor?

bu arada teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş
Kullanıcı avatarı
scorpia
Mesajlar: 21
Kayıt: 26 Eki, 11:42

Re: alfa ritmini yakala

Okunmamış mesaj gönderen scorpia »

elemor yazdı:ne okuyorsun mesela yada hangi tesbihatı kullanıyorsun? zikir mi? kelime-i tevhid mi?

ileriyi merak edenler açsın demişsin açınca ne oluyor?

bu arada teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş
teşekkürler elemor yeterki faydalı olalım maksat bu

ben besmeleyle başlıyorum çünkü her işin başı besmele hemde kendini manevi anlamda güvenceye almış oluyorsun
2.olarak tevbe istiğfar(estağfirullah)çekiyorum burada hem iman güçleniyor ,hafiliyorsun hemde daha yoğun enerji geliyor
3.salavat getiriyorum daha 30 varmadan alfa moduna giriyorum hepsinden 100 tane çekiyorum

toplam 5 tesbihim var yani 500 adet çekiyorum ama 250 olmadan moda giriyorum hepsini tamamlaması sabah ezanlarını buluyor (herkes istediğini seçebilir)

dünya gözünün(basar gözleri) harikulade haller görmesi ve insanda bazı keşif noktalarının açılması bu modda gerçekleşiyor ne kadar uyanık kalırsan çalışmaların sonuçlarını o kadar hızlı alırsın ama gözlerini açtığında sabit bir nokta seçmelisin ve ısrarla bakmalısın(burası zorlayıcı nokta çünkü gözleri açık tutmak o kadar kolay değil)

ben neden esma tesbih yada zikir diyorum

sebebi şu :tamamen pozitif bir enerji ortamı oluşuyor kendini güvende hissediyorsun auran daha çok parlıyor ve yükseliyor aynı zamanda imanında cilalanmış oluyor ve vesveselerden ve negatif enerjilerden korunmuş oluyorsun

not:abdestli olunuz ve adabı erkana göre edepli oturunuz

diğer alfa moduna girme yöntemlerinde uzanabilirsiniz ama bunda mümkünse bağdaş kurun
Kullanıcı avatarı
elemor
Mesajlar: 63
Kayıt: 03 Haz, 07:54
Yaşadığınız İl: 6 Ankara
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Re: alfa ritmini yakala

Okunmamış mesaj gönderen elemor »

çok teşekkürler harikasın. ne güzel böyle arkadaşlarla birlikte olmak. varsa başka bizden ve içimizden bizi biz yapan teknikler beklerim. çok iyi çok güzel. yıllarca hint ve budist teknikleriyle dolup taştı ortalık. asıl bunlar insanı yükselten güzellikler.
mentalist
Mesajlar: 32
Kayıt: 27 Eyl, 18:34

Re: alfa ritmini yakala

Okunmamış mesaj gönderen mentalist »

hemde yazdı:çok ilgimi çekti. peki burda tesbih çekerken ne okuyordun? okuduğun mu yoksa konsantrasyon mu önemli?
konsantrasyon daha önemli bence arkadaş çektiğim tesbihe yoğunlaştım diyor
Kullanıcı avatarı
scorpia
Mesajlar: 21
Kayıt: 26 Eki, 11:42

Re: alfa ritmini yakala

Okunmamış mesaj gönderen scorpia »

mentalist yazdı:
hemde yazdı:çok ilgimi çekti. peki burda tesbih çekerken ne okuyordun? okuduğun mu yoksa konsantrasyon mu önemli?
konsantrasyon daha önemli bence arkadaş çektiğim tesbihe yoğunlaştım diyor
sayfanın üst bölümünde ki mesajımda konsantrasyonun önemli olduğunu kişinin istediği tesbihi seçebileceğini yazdım sanırım fark etmediniz ;)
aynur_81
Mesajlar: 64
Kayıt: 26 Kas, 12:50

Re: alfa ritmini yakala

Okunmamış mesaj gönderen aynur_81 »

Scorpia yaşadığınız güzellikleri anlatmışsınız

Çok hoşuma gitti.Farklı ve bize özgü bir bakış açısıy.

Benim size bir sorum olacak o da şu; tesbih çekme esnasında kendiniz istemeden sarsılmalarınız oluyor mu?

Yani kendini kaybetme şeklinde değilde sanki taşlık bir yolda araba giderken yaşanan sallantı gibi.
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Beyindeki Kinezi” sayfasına dön