DURUGÖRÜ NEDİR????

Kullanıcı avatarı
ibrahimduygulu

DURUGÖRÜ NEDİR????

Okunmamış mesaj gönderen ibrahimduygulu »

DURUGÖRÜ NEDİR?
En basit tanımıyla Durugörü: Beş duyunun dışında, eşyaları, olayları ve düşünceleri algılama ve görmedir. Ruhsal görü adı da verilen bu yetenek, Duyular Dışı Algılamalar içinde üzerinde en fazla araştırma yapılan yeteneklerimizden biridir.
Beş duyu organlarımızdan biri olan gözler, bu algılamada fonksiyon görmezler. İki kaşın arasında; gözler genellikle kapalıyken ya da her hangi bir objeye konsantre edildiği bir sırada adeta televizyon ekranında bir film seyredercesine, bir takım şekillerin görülmesidir. Bu yeteneği gelişmiş kişilere durugörü medyomu adı verilir.
Başlıca 3 farklı durugörü çeşidi vardır:
1- Basit Durugörü:

Herhangi bir anlam ve mesaj taşımayan bir takım imajlarin görülmesidir. Çoğunlukla gözler kapalıyken beliren bir takım imajlardan oluşur. Durugörünün ilk aşamasıdır. İnsanlarin belli bir bölümünde bu yetenek kendiliğinden işler durumdadır. Ve bu oran hiç de küçümsenemeyecek boyutlardadır... Bu seviyede bir durugörüye sahip olan kişiler, gözlerini kapadıklarında istedikleri imajları rahatlıkla görebilirler. Bu i-majlar ya kendi isteklerine bağlı olarak görülür, ya da bir takım imajlar otomatik olarak gelip geçer.
2- Mekan İçinde Durugörü:
Uzakta meydana gelen olayları ya da yerlerin algılanması ve görülmesidir. Normal olarak görülmesi mümkün olmayan uzaktaki bir yerin veya kapalı, saklı olan şeylerin görülerek tariflerinin yapılabilmesi bu seviyeli bir durugörü yeteneğinde mümkündür.
3- Zaman içinde Durugörü:
Geçmiş ya da gelecekten bilgi veren kahinlerin kullandıkları yetenektir. Durugörünün en gelişmiş safhasıdır. Durugörü-nün bu safhasında görülen imajlar geçmiş bir zaman diliminde meydana gelmiş olan bazı olaylarla ilgili olabileceği gibi gelecekte ortaya çıkacak olan bazı olaylarla ilgili de olabilir. Burada da adeta bir film seyredermişcesine olaylar izlenebilir. Bu derece gelişmiş bir durugörü yeteneğine sahip olan kişilerin sayısı bir hayli azdır. Çok ender olarak görülür.
İnanmak başarmanın yarısıdır...Bu her iş için böyledir...
kaberdey94

Re: DURUGÖRÜ NEDİR????

Okunmamış mesaj gönderen kaberdey94 »

Basit durugoru bende kucuklukten beri var sanırım her turlu şekil gözlerimi kapattıgımda ortaya cikiyo :
Kullanıcı avatarı
ibrahimduygulu

varsa böyle bi yeteneğin kullanmanı tavsiye ederim....;)
Kullanıcı avatarı
delux_74
Yaşadığınız İl: 73 Şırnak

Okunmamış mesaj gönderen delux_74 »

Ben daha demin evin mini kütüphanesinden bir kitap arıyordum. O kadar bakındım bir türlü göremedim. Sonra bir durdum ve hissetmeye çalıştım. En güçlü hissi ne taraftan aldıysam döndüm baktım o tarafa, birde ne göreyim. İşe yaradı kitabı buldum.

Peki düşünce yoluyla nesnelerin yerini tespit etmekte durugörüye girer mi?
Hatalarım doğrularımı götürmüyor, doğrularımı arttırıyor!
Peki senin hataların ne yapıyor?
Kullanıcı avatarı
multiplayer1

Okunmamış mesaj gönderen multiplayer1 »

ewt durugörüye girer....
Kullanıcı avatarı
ibrahimduygulu

evet girer ;)
Kullanıcı avatarı
ddemmahum

Okunmamış mesaj gönderen ddemmahum »

evet girer.. :D :D
::Welcome to home Bruce::
Kullanıcı avatarı
delux_74

ben uyumak için gözlerimi kapattığımda böyle zihnimin artık tam boşaldığı anda uykuya dalmadan önce gözümün önünde sürekli bir yerler görüyorum. Bazen bir yered bir köprü bazen yerin altı çeşit çeşit bir sürü görüntüler canlanıyor. Ama ne zaman mantığımı karıştırsam görüntüler yok oluyor. Gördüğüm görüntülerde bazen çabuk ayrılmassam oradan orada gezebiliyorumda...

Bu durugörü sanırım, ama hangi çeşidine giriyor şimdi pek anlayamadım..

Birde ben telekineziyi öğrnemeden öncede böyle olaylara merkalıydım ve yapmaya çalışıyordum.
İlk denememdi. Gözlerimi kapatıp bir yete gitmek istedim, herhangi bir yer. Orayı görmek istedim. Sonra iyice kapadım gözlerimi, kastım kendimi ama görmek için kendime çok ısrar ediyordum. Sanırım aşırı istekten olsa gerek başardım. Knedimi bir metro tünelinde buldum. Hatta metronun geçişine denk geldim. Şu Amerikadaki kullanılan metrolara bbenziyodu. :)

Ben şimdi Amerikaya mı gittim :D :lol:
Kullanıcı avatarı
fenomen
Yönetici
Yönetici

Okunmamış mesaj gönderen fenomen »

yo hayir sen durugoru yapiyorsun ama bilincsiz.
Chi Master Ferdi Bayramov (безконтактный бой, no contact combat,dokunmadan dovus)

Sizin veliniz ancak Allah, O'nun Peygamberi ve namaz kılan ve rükû halinde zekat veren müminlerdir. MAİDE suresi 55.
Kullanıcı avatarı
delux_74

fenomen ben bunu kontrol etmek istiyorum, nasıl yapabilirim. Yani bilinçli kulanmak istiyorum ve geliştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim bana akıl verirmisin.