Lütfen Biri Kafamdaki Soruları Cevaplasın

Moderatör: Sai

Kullanıcı avatarı
Sai
Yönetici
Yönetici
Yaşadığınız İl: 54 Sakarya
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek

Re: Lütfen Biri Kafamdaki Soruları Cevaplasın

Okunmamış mesaj gönderen Sai »

ya zaten onun dedikleri namazın insan için faydalı oluşudur ;)
Kullanıcı avatarı
multiplayer1

Okunmamış mesaj gönderen multiplayer1 »

iynx yazdı:len multi bazen devlet hastanesi doktorları gibi hissediyorum kendimi.. gelene kapak çalış diyoruz.. :D

bana da oluyo hacı o yha :D
reçete yazar gibi xD
Kullanıcı avatarı
Bru-x

Okunmamış mesaj gönderen Bru-x »

Doğru fakat bazı yanlış ifadeler var. Namaz Allah için kılınmaz. Allah rızasını kazanmak için ve ve farz olduğu için kılınır. sonuçta fayası hem dünyevi hem uhrevi insanadır. bizden daha çok batı dünyası namaz sırasındaki yapılan hareketlerin insan vücuduna ne kadar yararlı olduğunu ortaya çıkarıyorlar. abdestin bedendeki negatif enerjiyi atmada ne kadar etkili olduğunu ortaya koyuyorlar.

meditasyon gerçekten yararlıdır fakat tam anlamıyla ne olduğu bilindiği sürece bizleştirildiği sürece yapılmasında bir sakınca olduğunu sanmam ancak ondan daha etkili ve bizden olan rabıta vardır. çok daha kısa sürede etki edecektir. hangi uygulama olursa olsun madde bedenle ruh beden arasındaki iletişimi güçlendiren tüm uygulamalarda aslında çok kişinin dile getirmediği tehlikeler vardır. aradaki mesafe kısaldıkça dış boyutlardan etkilere maruz kalma oranıda artar. bizzat sürekli meditasyon yapanların ve işi derinlemesine irdeleyenlerin kullandığı beyin çekiçleme sorunu asla aşılamaz. çünkü manevi destek eksik kalmaktadır. dışa açılan kapıdan gelebilecek tehlikelerle insan tek başına mücadele etmek zorundadır ve insanın bilmediği ormanda görmediği güçlerle savaşını insan kaybetmeye mahkumdur. rabıta gibi mana ile birleştirilen ve ister bir mürşid-i kamil eliyle ister zikr hüddam gibi başka manevi zırhlarla desteklenen rabıta hem daha güvenli hem de çok daha etkilidir.

sözüm ciddiyet ile yürümek isteyenleridir. günibirlik yada hevesle bir şeyler yapmaya çalışanlara değildir
Başaranlar, önce inandılar, sonra yaptılar; Başaramayanlar ise, önce yapıp sonra inanmayı denediler.

https://telekinezi.com.tr/app.php/rules
Kullanıcı avatarı
delux_74
Yaşadığınız İl: 73 Şırnak

Okunmamış mesaj gönderen delux_74 »

BRU-X ÇOK GÜZEL AÇIKLAMISSIN
Hatalarım doğrularımı götürmüyor, doğrularımı arttırıyor!
Peki senin hataların ne yapıyor?
Kullanıcı avatarı
delux_74

Arkadaşlar merak ettiğim bir şey var.

Ben ne saman kendimi aşırı halsiz, yerimden kıpırdayamayacak kadar enerjisiz hissedersem o zaman benim başım dönüyor ve baş dönmesinden sonra vücudum aşırı enerji doluyor. Canlanıyorum bir anda, enerjik dolu oluyorum. O deminki uyuşuk halimden eser kalmıyor.

Acaba bu sizede oluyor mu?
Buna mantıklı bir açıklama getirebilecek var mı?
Kullanıcı avatarı
ddemmahum

Okunmamış mesaj gönderen ddemmahum »

psikolojik olabilir..ne zaman kendini halsiz hissetsen kendi kendini dersin az sonra başım dönecek sonra enerjim artacak..normal olarakta az sonra gerçekten düşündüklerin olacak..
::Welcome to home Bruce::
Kullanıcı avatarı
delux_74

ddemmahum yazdı:psikolojik olabilir..ne zaman kendini halsiz hissetsen kendi kendini dersin az sonra başım dönecek sonra enerjim artacak..normal olarakta az sonra gerçekten düşündüklerin olacak..
Dediğine hak vermek isterdim ama ben assonra başım dönecek gibi bir düşüncede bulunmuoyrum. Hiç aklımda yokken bairden başım dönüyor. Sanırım halsizlikten kaynaklanan bir anlık tansiyon düşmesi ve baş dönmesinden sonra bilincim yerine gelincede vücut kendi kendi bağışıklı geliştirdi diye düşünüyorum şimdi...

Ama emin değilim, yinede sizin fikrinizde tezimi çürütebilir.
Kullanıcı avatarı
multiplayer1

Okunmamış mesaj gönderen multiplayer1 »

psikolojik ya da biyolojik olabilir..beynini başının döndüğünde içinin enerji dolcağına çoktan şartlandırmış olabilirsin...ya da sadece biyolojik bir reaksiyonda olabilir...
Kullanıcı avatarı
delux_74

Bence biyolojik...
Bilinç altımı kısmen yönetebiliyorum, şartlanma yok!!!
Kullanıcı avatarı
delux_74

Merhaba;

Merak ettiğim birşey var. Ben daha çocukluğumdan beri vücudumda ağrıyan sızlayan bir yerim olursa oraya odaklanıp anında ağrıyı ve sızıyı kesiyorum. Hatta dün sağ kulağım kötü bir şekilde sızlıyordu, bende odaklanıp bir kaç saniye içinde saatlerdir geçmeyen sızıyı hemen kesiverdim. Şu anda bile sızlamadan eser yok. Bu yakın zamanda yaptığım bir örnek. Sizde kendi vücudunuzdaki ağrıları sızıları odaklanarak dindirebiliyormusunuz acaba çok merka ediyorum.