Telekineziye Giriş

telekineziye giriş, telekinezi nedir, telekinezinin anlamı, psikokinezi nedir, nazar ve telekinezi, telekinezi ne demek

Telekinezi nedir? Telekinezi nasıl yapılır? Telekinezi teknikleri, kaşık nasıl bükülür? Kinezinin maddeye tesiri ve Telekinezi hakkında bilmek istedikleriniz.
Kullanıcı avatarı
Sun's GirL
Mesajlar: 60
Kayıt: 31 Eki, 17:40

Telekineziye Giriş

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL »

Telekineziye Giriş
Resim

Hint Aiçvarya'sında "Amma" olarak geçen, Parapsikolojinin araştırma alanlarından birisi olan ve Psikokinezi olarak da bilinen Telekinezi, canlı yada cansız maddeler üzerinde düşünce enerjisinin yoğunlaştırılmasıyla etkiler yapabilme gücü demektir.Bu yeteneğimiz sayesinde cisimleri hareket ettirebilir ya da onlar üzerinde fiziksel etkilerde bulunabiliriz.

Dünyanın her ülkesinde bu sözcük uluslar arası olarak kullanılmaktadır. Sadece son yıllarda değil, cisimlerin zihinsel enerjiyle yani düşünce enerjisiyle hareket ettirilebileceği çok eski devirlerden beri insanoğlunun dikkatini çekmiştir. Unutulmamalıdır ki “Allah” tüm insanları eşit yaratmıştır. Telekinezi de dahil tüm diğer ruhsal güçler her varlığın yapabileceği yeteneklerdir. Bunu yapamamıza engel olan tek şey ise istek ve inanç eksikliğidir.

Telekinezi’yi sözcük olarak biraz açmak gerekirse, Televizyon,Telesekreter veya Telefon vb. gibi kelimlelerde de sıklıkla kullandığımız gibi Tele; uzak ya da uzaktan anlamına gelir ve Yunanca kökenli bir sözcüktür. Kinezi ise hareket anlamına gelir. Yani Telekinezi Uzaktan Hareket anlamına gelen bir terimdir. Genelde mucize veya doğaüstü bir yetenek olarak bilinse de Telekinezi insanın kendisine inanması ve her şeyin düşüncenin gücü ile gerçekleşeceğini bilmesi ile kolayca yapılır hale gelebilir.

Aslında içtenlikle yapılan dua’nın temelinde de aynı mantık yatar. Veya günlük isteklerimizi yönlendirmemizde yine zihin gücünü kullanırız farkında olmadan. Hatta Anadolumuzda binlerce yıldır halk geleneklerinde yaşatılan inançlardan birisi olan Nazar inancı’da telekinezi’ye dayanır.

Yaşayan her insan bir beyne sahiptir. Tüm beynimizi kullanmıyoruz ama her varlık kendisine uygun olan bölümü kullanmaktadır. Mesela bazı insanlar sanattan, bazıları matematikten, bazıları danstan hoşlanır. Bütün bu aktiviteler beynin farklı kullanım alanlarındadır. Hepimizin kullandığı ama dikkat çekmeyecek kadar az olan düşünce gücü de bunlardan birisidir.

Örneğin bazılarımız birtakım şeylerin önceden olacağını biliyoruz veya yeni tanıştığımız bir insan için birtakım şeyler hissediyoruz. İşte bunların tamamı düşünce gücü ile alakalı ve bilinçli olarak sergilemediğimiz yeteneklerdir. Kendimizi fark ederek bu düşünce gücümüzü kontrollü kullandığımızda ise telekinezi de dahil bütün yetenekleri başarıyla uygular ve duyular dışı algılamalarımızı geliştirebiliriz.
Kullanıcı avatarı
Sun's GirL
Mesajlar: 60
Kayıt: 31 Eki, 17:40

Re: TELEKİNEZİYE GİRİŞ

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL »

Telekinezi çalışmalarına başlamadan önce yapmanız gereken şeyler var. Bunlar olayın temel taşları yani olmazsa olmazları.

1) ŞÜPHE ve ENDİŞE

TELEKİNEZİ GERÇEKTİR! İnsanlar bunu yaptı ve yapmaya devam da edecekler! Bu tüm insanların hayatları boyunca sahip oldukları bir hediye. Yani alıştırmalara başlamadan önce bunları kafanızın güzel bir köşesine yerleştirmeniz gerekiyor. Şunu da bilmenizi isterim şüphe sizle telekinezi başarınız arasında bir duvardır. Yani o duvarı tırmanın ve onu koşar adımlarla arkanızda bırakarak, uzaklaşın.

2) MANTIK

Hepimizin de bildiği gibi teknolojinin ileri olduğu ve her şeyin bir mantığa bağlı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bazı şeylerin mantık dışı olduğu bize yanlış da olsa öğretiliyor. Böyle büyüyoruz. Fakat şimdi arkanıza yaslanın ve telekinezi yeteneğiniz ile yaptıklarınızı düşünün yani mantığa nasıl karşı koyduğunuzu! Onu alt ettiğinizi!

3) AMAÇ

Neden Telekineziyi öğrenmek istiyorsunuz? Şunu söylemeliyim ki amaçlarınız ve nedenleriniz pozitif olmalı. Eğer insanlara zarar vermek, bu yeteneğinizden para kazanmak veya arkadaşlarınızın dikkatini çekmek içinse; bunlardan hemen uzaklaşın! Bunu ucuz bir amaç için denemeyin! Zihin egzersizi ve gerçek sanılanlarla meydan okumak için öğrenin!

4) RAHATLAMAK VE ORTAM

Başlamadan önce arkanıza yaslanın ve günün stresinden zor da olsa uzaklaşmaya çalışın. Pozitif moda geçin ve ortamda sizin dikkatinizi dağıtabilecek her şeyi kaldırın.

TELEKİNEZİ'YE AYRILAN ZAMAN

Bildiğimiz gibi insanlar biraz sabırsız. Fakat sabır bu olayda her şey! Bu yeteneği kazanma zamanı tüm insanlarda değişir. Bir hafta bu olay için çok ama çok kısa bir süredir. Fakat yeteneğinizi kazandığınızda, bu beklemeye değdiğini göreceksiniz! LÜTFEN DENEMEYİ BIRAKMAYIN!

Günde en az bir kere 30 dakikanızı Telekinezi egzersizlerine ayırın! Eğer çok meşgulseniz 15 dakikayı sağlıklı bir şekilde lütfen ayırın!

Size bahsedeceğim methodlardan birine en az bir hafta yoğunlaşın. Eğer yaramadığını düşünüyorsanız method değiştirin.

Kendinizi yapamayacağınıza inandırmaktan vazgeçin. Tüm olay inanmakla başlıyor.
Kullanıcı avatarı
Sun's GirL
Mesajlar: 60
Kayıt: 31 Eki, 17:40

Re: TELEKİNEZİYE GİRİŞ

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL »

TELEKİNEZİ NEDİR

Telekinesis düşünce gücü ile cisimleri oynatmaktır. Bu herkeste olan bir yetenektir. Ne bir mucize ne de bir efsane. Tek gereken inanmak!

Telekinezi yeteneği doğal bir yetenektir, fakat tek sorun bu beceriyi öğrenebilmektedir. Öncelikle olayın Düşünce-Beyin-Bilinç-İnanç dörtlüsünde bittiğini söyleyelim. Ayrıca bazı araştırmalar da beynin Cortex bölümünde bu özellikle bağlantılı bölgeler keşfedildiğini de gözler önüne sermektedir.

Bazen bazı cisimler düşer. Biz kaydığını zannederiz veya korkarız. Ama bunun tek nedenin telekinezidir. Yani insanın o anda bilinçsizce çevreye saçtığı yeteneğidir.

Her şey ne düşünebiliyorsak, gerçekleşebilir felsefesine dayanmaktadır.

TELEKİNEZİ TEORİSİ

Genelde telekinezi insanlar tarafından mucize ve az rastlanan bir yetenek olarak bilinir. Fakat bu düşünce tamamen yanlıştır. Bakın!

Her yaşayan insan bir beyne sahiptir. Tüm beynimizi kullanmıyoruz ama herkes kendine uygun olanı bölümü kullanmaktadır. Mesela bazı insanlar sanattan, bazıları matematiksel bilimlerden, bazıları spordan, bazıları da danstan hoşlanır. Bu liste uzayıp gider.

Tüm bu aktiviteler beyinde farklı yerleri kullanırlar. Düşünce gücü de bunlardan biridir. Hepimiz bunu kullanıyoruz ama dikkat çekmeyecek kadar az. Mesela bazılarımız bazı şeylerin önceden olacağını bilebiliyoruz veya ilk tanıştığımız bir insanın karakterini kendimizce yorumluyoruz. Yani iyi ya da kötü olduğunu hissedebiliyoruz. İşte bu özelliklerimizin tümü düşünce gücüyle ilgilidir.

Tüm her şeyin arkasında yatan şey kendinize inanmamanızdır. Aynen bir çocuğun, Matematiği asla yapamam, çünkü çok zor! ya da bir insanın, Ben telekinezi yeteneğimle cisimleri oynatamam, çünkü böyle bir yeteneğim yok! demesi gibi. Şimdi bunu durdurun! Kendinize inanın! Gerisinin geldiğini göreceksiniz!
Kullanıcı avatarı
seli
Mesajlar: 12
Kayıt: 24 Şub, 22:57

Re: TELEKİNEZİYE GİRİŞ

Okunmamış mesaj gönderen seli »

teşekkürler bilgiler için. umarım başarabilirim
Kullanıcı avatarı
Bru-x
Mesajlar: 109
Kayıt: 15 Mar, 00:48

Re: TELEKİNEZİYE GİRİŞ

Okunmamış mesaj gönderen Bru-x »

çalışan herkes başarır
Başaranlar, önce inandılar, sonra yaptılar; Başaramayanlar ise, önce yapıp sonra inanmayı denediler.

https://telekinezi.com.tr/app.php/rules
Kullanıcı avatarı
Zas_Hazuna
Mesajlar: 7
Kayıt: 02 Ara, 20:59
Konum: İzmir

Re: TELEKİNEZİYE GİRİŞ

Okunmamış mesaj gönderen Zas_Hazuna »

Günde 1 saat yeterli çalış kesin başarırsın
teLekineZi
Kullanıcı avatarı
onuryilmaz01992
Mesajlar: 30
Kayıt: 04 Ara, 18:49

Re: TELEKİNEZİYE GİRİŞ

Okunmamış mesaj gönderen onuryilmaz01992 »

Bru-x yazdı:çalışan herkes başarır
Bu söze kesinlikle inanıyorum. Başaramazsan bile faydasını göreceksin. Buda bir başarıdır.
Başlamak demek başlangıçta olmak demektir. Bir kaç kez aynı şeyleri yapmaya çalışıp bıkıp usanmak değil.Demekki bazı şeylerin devamı gelmelidir.
MENTALİZM
mentalist
Mesajlar: 32
Kayıt: 27 Eyl, 18:34

Re: TELEKİNEZİYE GİRİŞ

Okunmamış mesaj gönderen mentalist »

emeğine sağlık
Kullanıcı avatarı
koaservat
Mesajlar: 39
Kayıt: 29 Ara, 08:59

Re: TELEKİNEZİYE GİRİŞ

Okunmamış mesaj gönderen koaservat »

bugun 6. gunum ve hala ıstedığım duzeyde değilim :!:
Nickel
Mesajlar: 1
Kayıt: 23 Oca, 00:39

Re: TELEKİNEZİYE GİRİŞ

Okunmamış mesaj gönderen Nickel »

İyi güzelde antreman olarak ne yapmamız gerektiği neden yazılmamış ve bu yetenekleri kazanan kişilere çevresindeki insanların bakış açıları nasıl.
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Telekinezi Forum Hakkında” sayfasına dön