Telekinezi Günah mı? ((Cevabı))

Moderatör: Sai

Cevapla
maraslihakan
Mesajlar: 7
Kayıt: 20 Şub, 22:32

Telekinezi Günah mı? ((Cevabı))

Okunmamış mesaj gönderen maraslihakan »

Soru
Telekinezi (düşünce ile cisimleri hareket ettirebilme) ilgili olarak ne dersiniz. Acaba bu telekinezi denilen şey insanlara verilmiş ve saklı olan bir yetenek mi? yada düşünce gücü ile cisimleri hareket ettirmeye çalışmak insanı şirke sokar mı?

Cevabımız

Değerli Kardeşimiz;


Mıknatısta başka cisimleri çekme kuvvetini veren Allah, insanlara da bu türden bazı kabiliyetleri vermiş olabilir. Bunlarda hem sahibi için hem de görenler için bir imtihan vesilesi olabilir. Bu tür harikaları insanlara mal ederek, adeta bir ilahî güç gösterisi gibi algılamalar elbette bir şirktir. Fakat her şeyi bir sebep olarak görüp asıl kaynağı Allah olarak düşünenler için bir sakınca yoktur.

Ahir zaman fitnesi içerisinde çok harika olaylara şahit olunacağına dair hadisler vardır. Bu hususlar, Deccal ile ilgili olarak zikredildiği için, onların Deccal’ın şahsında ortaya çıkacağı düşüncesi hâkim olmuştur. Oysa bu tür işler, deccallerin de bulunduğu ahirzamanda o asırlardaki insanlar tarafından ortaya konacaktır.

Mesela, bir hadiste “Deccal bulutlara yağmur yağdır diye emreder, o da derhal yağdırır” (Müslim, Fiten, 110; Tirmizî, Fiten 59)denilmektedir. Bunun manası şudur: o asırda teknoloji o kadar gelişecek ki, onunla bulutlara bile hükmedilecek ve yağmur bombası atılarak yağmur yağdırılacaktır. Nitekim günümüzde buna benzer gelişmeler olmaktadır. Eskidenberi göz değdirmeyle insanlar, hayvanlar veya cisimlere tesir edildiği, bu etkiyle onların yere yıkıldığı, attan düştüğü, kayaların parçalandığı vs. bilinmektedir.

Telepati, bu asırda harika bir telekomünikasyon örneği olduğu gibi, -deyim yerindeyse- var olduğu söylenen Telekinezi de harika bir tele-mıknatizasyon örneği olabilir.


Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet Editör

Kullanıcı avatarı
ddemmahum
Mesajlar: 1533
Kayıt: 07 Şub, 11:41

Re: Telekinezi Günah mı? ((Cevabı))

Okunmamış mesaj gönderen ddemmahum »

hmm bu yazıyı okumuştum.. güvenilir bir kaynak :) .. teşekkürler..
::Welcome to home Bruce::
Kullanıcı avatarı
telekült
Mesajlar: 175
Kayıt: 28 Mar, 14:37
Konum: mezarlık

Re: Telekinezi Günah mı? ((Cevabı))

Okunmamış mesaj gönderen telekült »

bunun tartışılacağıyer burası değil arkadaşlar kendinşze gelin...bizim amacımız ney siz nelerden bahsediyorsunuz.Lütfen...

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Sizden Gelenler” sayfasına dön