Grimoire Nedir? (Büyü kitabı)

Grimoire, Büyü kitabı, grimoire nedir

Moderatör: Sai

netenes

Re: Grimoire Nedir?(Büyü kitabı)

Okunmamış mesaj gönderen netenes »

Ayrica dinimiz bu gune kadar bizim kotulugumuz icin bise yaptimi ? hersey iyiligimiz icin soyleniyor ve uygun olmayan seyler yasaklaniyor lutfen bu tur seyleri yapmayalim bu konuda cok rahat sapikca dusunce sahibi olunur

Kullanıcı avatarı
DEAT

Okunmamış mesaj gönderen DEAT »

netenes yazdı:Burada agzim acik kaldi buyuculuge son derece karsiyim buyuculuk sadece gercek hayatta istedigini yapamayan zavallı larin isidir ayrica tehlikeli ve gunahtir ! insan bi dusunur ya
Değerli arkadaşım çok yanlış düşünceler içerisindesin.Bende önce büyü nedir büyücülük nedir neden yapılır vb. gibi öğrenmelisin.Ve öyle yorum yapmalısın.Evet büyü hür iradeye etkidir zaten islamda o yüzden yasaklamıştır.Ama gel görki eskiden insanlar şifa bulmak için musallat varlıklardan kurtulmak için bu yollara boşverurlardı.Yani büyücülün kötü olduğu kadar iyi yönüde vardır.
Tabi ben senin neden böyle düşündüğünü biliyorum senin böyle düşünmenin sebebi inandığın dindir.Ve bir şey daha lütfen kişilere zavallı gibi hakaret içeren sözcukler kullanma .
Sonuçta herkesin kendi hayatıdır öyle değilmi herkes istedğini yapabilir.Buna ne sen nede ben karışabilirim.
Dediğim gibi bizler (ben)farklı dünyada yaşıyoruz kötülüğün hüküm sürdüğü bir dünyada yaşıyoruz ve ruhlarımızın hayatta kalabilimesi için tek şansımız güçtür.

Saygılar
netenes

sayin arkadasim buyu ve buyuculuge gercekten onem veriyorum ve sikca arastiriyorum yang bilgim var ve zavalli dediklerim gercek hayatta yapamadiklarini buyuyle yapmaya calisan olaylari hazmedemeyen kisilerdir bunlara dusuncem ayni cunku kabullenemiyorlar
netenes

ikincisi insanin kendi yeteneklerini kullanmasina bazi durumlar haricinde bisey demiyorum mesela sifacilik iyi bise ama baska alemlerden varliklarla yapilanlara dinimiz ve ben karsiyim musallat varliklardan kurtulcaklarsa buyuyle degl duayla kurtulmalilar
netenes

kotuluk hukum sursede bunu kotu yollardan engelleyemezsin iki yanlis bi dogru etmez ayrica o hakaret amaciyla yazilan bise degildi baskalarinin kendi karari olsada bana dusen gorev uyarmak ben uyaririm nasil davranacagini tabiki etkileyemem ,tlfndan yazdim

netenes

kotuluk hukum sursede bunu kotu yollardan engelleyemezsin iki yanlis bi dogru etmez ayrica o hakaret amaciyla yazilan bise degildi baskalarinin kendi karari olsada bana dusen gorev uyarmak ben uyaririm nasil davranacagini tabiki etkileyemem ,tlfndan yazdim
Kullanıcı avatarı
tequila

Okunmamış mesaj gönderen tequila »

deat arkadaşım sen müslüman deil misin büyü dinimzce yasaklanmış çok büyük bir günah arkadaşlar denemeyin ya saçma sapan işleri ne güzel telekinezinizi yapın oturun ne gerek var büyüye felan
100 kişi 10 kişiyi öldürürse trajedi, 10 kişi 100 kişiyi öldürürse strateji olur!
Kullanıcı avatarı
kaplangoz

Okunmamış mesaj gönderen kaplangoz »

DEAT müslüman değil!!
Kullanıcı avatarı
DEAT

Okunmamış mesaj gönderen DEAT »

Netenes arkaşım sanada hak veriyorum bak şimdi kendini güçlü kılmak için bu hayatta yapamadıklarını yapabilmek için büyüye başvuranlar kimdir biliyormusun bana göre onlar hiçbirşeydir.Yani onlar büyücü değil sadece taklitcilerdir emin ol gerçek büyücüler.Sadece sıkıştıklarında büyü yaparlar öyle her gün kime kızsa canı ne zaman sıkılsa vb. büyü yapanlar gerçek büyücü değillerdir.

Ama arkadaşım birde şu yönden bak ;

Bakınız şu günümüze kadar bir çok ilim gelmiş dünyaya bu ilimleri var eden kimdir ??

Eee size göre tabikide ALLAH(c.c)'dir öyle değil mi ?

ee ozaman demekki Allah(c.c) vaar etmiş ki kullanılsın yapılsın ve sonuç alınsın.Sizde biliyorsunuz bir çok ilim var ladin ilmi hz.Sülyman ilmi vb.
Ve bir çok peygamberimiz bu ilimlerden faydalanmıştır.Örn; H.z Süleyman işaat yapımında cinleri kullanmıştır onlara hükmetmiştir bu ona ALLAH(c.c)tarafından verilen bir ilimdir.

Ve ben diyorum ki Büyücülükte bir ilimdir BANA GÖRE bir sakıncası yoktur.

Ve benim dinimi soran arkadaşlarıma ise evet ben müslüman değilim,hristiyan değilim,ateis değilim,musevi değilim,yahudi değilim, vb.

Benim tek bir dinim vardır onuda size açıklayamam ve not: benim bütün dinlere büyük saygım vardır.
Ben cuma namazlarına giderim oruc tutarım kliselere giderim ayinlere katılırım kuranı kerimi okurum incili okurum tevratı okurum yani ben butun dinleri severim ve onlara saygı duyarım..

Çünki onları TANIMAK isterim .

Saygılar
Kullanıcı avatarı
kaplangoz

Okunmamış mesaj gönderen kaplangoz »

DEAT yazdı:Netenes arkaşım sanada hak veriyorum bak şimdi kendini güçlü kılmak için bu hayatta yapamadıklarını yapabilmek için büyüye başvuranlar kimdir biliyormusun bana göre onlar hiçbirşeydir.Yani onlar büyücü değil sadece taklitcilerdir emin ol gerçek büyücüler.Sadece sıkıştıklarında büyü yaparlar öyle her gün kime kızsa canı ne zaman sıkılsa vb. büyü yapanlar gerçek büyücü değillerdir.

Ama arkadaşım birde şu yönden bak ;

Bakınız şu günümüze kadar bir çok ilim gelmiş dünyaya bu ilimleri var eden kimdir ??

Eee size göre tabikide ALLAH(c.c)'dir öyle değil mi ?

ee ozaman demekki Allah(c.c) vaar etmiş ki kullanılsın yapılsın ve sonuç alınsın.Sizde biliyorsunuz bir çok ilim var ladin ilmi hz.Sülyman ilmi vb.
Ve bir çok peygamberimiz bu ilimlerden faydalanmıştır.Örn; H.z Süleyman işaat yapımında cinleri kullanmıştır onlara hükmetmiştir bu ona ALLAH(c.c)tarafından verilen bir ilimdir.

Ve ben diyorum ki Büyücülükte bir ilimdir BANA GÖRE bir sakıncası yoktur.

Ve benim dinimi soran arkadaşlarıma ise evet ben müslüman değilim,hristiyan değilim,ateis değilim,musevi değilim,yahudi değilim, vb.

Benim tek bir dinim vardır onuda size açıklayamam ve not: benim bütün dinlere büyük saygım vardır.
Ben cuma namazlarına giderim oruc tutarım kliselere giderim ayinlere katılırım kuranı kerimi okurum incili okurum tevratı okurum yani ben butun dinleri severim ve onlara saygı duyarım..

Çünki onları TANIMAK isterim .

Saygılar

DEAT kardeşim dediklerine katılmıyorum...
Sen diyorsun li ALLAH(c.c) vaar ettiği şeyleri kullanmak için yarattı.
Lakin Hz. Adem e Allah dediki bak ey kulum sen cennette kalacaksın fakat cennetteki bir ağacın meyvesinden yemeyeceksin...
Ancak iblis Hz. Ademi kandırdı ve o meyveden yemesine vesile oldu..
Bunun cezası olarakta cennetten kovuldular.
Ben bunu şu yüzden anlattım... Bizim inancımıza göre dünya sadece imtihan yani sınav dünyasıdır.
Allah bize dediki: Benim haram kıldıklarımdan kaçının helal kıldıklarımdanda rızıklanın.
Bizim amacımızda budur.Bızım sınavımızda budur ve eğer biz Allah ın istediklerini yaparsak cennete yapmazsakta ceza olarak cehenneme gideceğimizi bilmekteyiz.
Elimizden geldiği kadar bunları yapmaya çalışıyoruz. Allah yarattıklarını sadece bize imtihan olarak yarattı...
Allah hepimize hidayet versin...