Neden Başarılı Olamıyoruz?

Moderatör: Sai

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bru-x
Mesajlar: 109
Kayıt: 15 Mar, 00:48

Neden Başarılı Olamıyoruz?

Okunmamış mesaj gönderen Bru-x »

Telekinezide Neden Başarılı Olamıyoruz?

Başarısızlıkların temel nedenleri? Neden başaramıyoruz? Neden her defasında başa dönüyoruz? Çok istenilmesine rağmen neden herkes telekinezide başarılı olamıyor? Fark nedir? Başaranla Başaramayanı ayıran nedenler?

1- İnanç eksikliği. en büyük problem inanç eksikliğinde yatıyor. gerçekten inanılmayan hiçbir şey başarıya ulaşılamaz. bir çoğu "bir deneyim belki olur" düşüncesiyle yola çıkıyor tabiki sonuç hüsrandır. bir arkadaşınız size bir hikaye anlatsa, deseki gel şurda bir define var gidip alalım.. siz arkadaşınızın sözüne inanmıyorsanız gidipte o defineyi çıkarmak için zahmet etme gereği duymazsınız. çünkü bilirsiniz ki arkadaşınız her zamanki gibi yalan söylüyordur. inanç eksikliği insanı faaliyete geçmekten alıkoyar. Bunu en iyi imzamda da kullandığım şu söz açıklıyor. “Başaranlar, önce inandılar, sonra yaptılar; Başaramayanlar ise, önce yapıp sonra inanmayı denediler.”

2- Ben ve Ego. Telekinezi çalışmalarına başlayanların çoğunun zihninde şu görüntü vardır “etrafında toplanmış bir yığın insan ve siz eşyaları hareket ettirip eğip bükerek herkesi hayretler içerisinde bırakıyorsunuz” işte bu düşünceyle yola çıkanlar egolarına takılıp kaldıkları ve yalnızca gösteri ve etraflarında hayranlık bırakma düşüncesinden dolayı başarılı olamazlar yada başarıya ulaşmaları çok uzun zaman alır. Çünkü niyet gerçekte telekineziyi başarmak değil kendilerini başkalarına hayran bırakmaktır. Zihin ve beyinde bu yönde çalışırak gerçek hedeften sapmalar meydana gelir zihin yalnızca egoyu tatmin için meşguldür gerçekte telekinetik çalışmalar için değil. Öncelikle bu düşüncelerden arınmak gerekir yoksa sonuç ya hiç gelmez yada çok geç gelir. “söylemek yada göstermek için yapmakla gerçekten yapmak” arasında büyük farklar vardır. Önce kendinizi bu yönde zihni olarak eğitin ve yalnızca telekinetik çalışmalar odaklanın zihninizde etrafınızda toplanmış yığınla göz varken bu işi yapmanız zordur.

3- Sabırsızlık ve kolaycılık. Herkes her şey bir anda olsun istiyor. Hatta öyle bilgiler olsun ki bu bilgilerle bir anda başarayım, bir anda süper bir insan olayım. Unutmayın çalışmadan, çalışıp bazı küçük ayrıntıları görmeden ne beyin ne de zihin size bu yolu açmaz. Hangi teknik, hangi bilgi olursa olsun çalışmadan başarı gelmez. Bu çalışmaya göre kimisi bir hafta, kimisi bir ay kimiside yıllar içerisinde başarıya ulaşabilir. Olmuyor diye hemen kesip atmamak yılmadan, bıkıp usanmadan çalışmak gerekir. Bir perinin gelip te tepenizden aşağıya sizi kutsamasını beklemeyin bunu başaracak olan sizsiniz.

4- Doğuştan gelen bir özellik olduğu yalanı. Zihinde öyle klişeler var ki bunları kesinlikle yıkmak gerekir. Eğer ala zihninizde bu tür çalışmaları ancak doğuştan yeteneği olan insanlar başarır tarzında bir düşünce varsa çıkıp gidin buralardan ve yerinizde saymaya devam edin. Evet gerçekten de doğuştan bazı şanslı insanlarda bu tür özellikler vardır. Fakat bu özellik yalnızca onların tapusunda değildir. İlahi evrensel bir kanun vardır “her şey çalışana verilir” kim olursa olsun. Arada birilerine de bazı üstün özellikler dağıtılır ki insanlarda bazı özelliklerin var olduğu bilinsinler. Eğer öyle olmasaydı insanların gelişimi adına hiçbir şey olmaz herkes doğduğunda hangi özelliklere sahipse onunla yetinmek zorunda kalırlardı. Az yada çok herkeste uyuyan özellikler vardır önemli olan bunları canlandırmaktır. Bu tür çalışmalar madde dışında ruhla ilgilidir ve ruhi münasebetlerini artıran herkeste de görülebilir. Öyle sanıldığı gibi de çok zor, gizemli, anormal ve imkansız şeyler değildir. Asıl anormal olan günümüz madde dünyasındaki kıskaca alınmış hayatlarımızdır. Her şeyi madde satın alarak yapmaya yöneltilen zavallı tüketim nesli olan günümüzdeki bizler.

5- Kendinizi tanıyın. Hepimiz kendimizden çok çok uzaklardayız. Kendi içine inmeyen, kendini hakkıyla tanımayan, kendi içindeki cevherleri keşfedemeyen insan yalnız telekinezi konusunda değil hiçbir konuda başarılı olamaz. Günde en azından birkaç saatinizi yalnızca ve yalnızca kendi içinize yapacağını yolculuklara ayırın. İç aleminize dalın. Bunu nasıl yaptığınızın hiçbir önemi yok. Gece yataya yattığınızda uykuya dalmadan önce gözlerinizi kapatın ve kendi içinize doğru yolculuğa çıkın. Dediğim gibi bunu nasıl yaptığınızın hiçbir önemi yoktur. Kendi kendinizin mucidi olun ve kendi tekniklerinizi kendiniz bulun. Göreceksiniz ki kendinizi tanıma adına çıktığınız bu yolculuklardan sonra çok daha rahat, huzurlu ve güçlü olacaksınız. Kendinizi keşif yolunda görecekleriniz bile telekinezinin aslında ne kadar basit bir uğraş olduğunu size gösterecek ve siz daha fazlası için çoktan yeni limanlara yelken açmış olacaksınız. Telekinetik çalışmalardaki en büyük yararı olarak ta kendisiyle barışık birinin yüksek konsantrasyon ödülünü alarak içinizdeki güçlerin çok daha kolay açığa çıkması sağlayacaksınız.

6- Başkalarının tekniklerini araklama. Yapılan en büyük hatalardan biri de sürekli başkalarının gittiği yolda elde ettiklerini kendiniz için tam olarak yapı taşı yapmaktır. Hayat görecelidir, bir pencereden bakan biri yoldaki çamuru görürken diğeri açan çiçekleri görür. Başkasının uzun zaman çalışarak başarı adına elde ettikleri sizin için uygun olmayabilir, sizi yolunuza eriştiremeyebilir. Onun düşünceleri, onun yaşantısı, onun bakış açısı, onun görüşleri ve inançları ona o teknikleri kazandırmıştır. O siz değilsiniz. Başkalarının teknikleri yalnızca yol gösterir ama yolda yürütmez. Her insanın zekası farklıdır. Siz sözel bir zekaya sahipseniz sayıl bir zekaya sahip insanın bulduğu teknikler size yabancı kalacaktır. Siz farkında olmasanız bile size başarıyı getirmeyebilir. Yada yolunuzu uzatır. Kendinize güvenin ve kendi yol haritanızı kendiniz çıkarın. Bir dağa tırmanmak için kendi yolunuzu kendiniz keşfedin. Aşkı yaşamadan başkasından aşkı dinleyip aşkı tasfir etmekle aşık olup aşkı tasfir etmek bambaşka şeylerdir.

Konu içerisinde geçen ayrıntılara ilerleyen zamanlarda ayrıntılı ve genel olarak değinmeye devam edilecektir.
Başaranlar, önce inandılar, sonra yaptılar; Başaramayanlar ise, önce yapıp sonra inanmayı denediler.

https://telekinezi.com.tr/app.php/rules
kanki
Mesajlar: 2
Kayıt: 26 Ağu, 10:39

Re: Neden Başarılı Olamıyoruz?

Okunmamış mesaj gönderen kanki »

;) ;) çok sağooolllllllllllllllll
kanki
Mesajlar: 2
Kayıt: 26 Ağu, 10:39

Re: Neden Başarılı Olamıyoruz?

Okunmamış mesaj gönderen kanki »

;) ;) çok sağooolllllllllllllllll
Kullanıcı avatarı
sil3nc3r
Mesajlar: 134
Kayıt: 18 Eki, 20:39
Yaşadığınız İl: 6 Ankara

Re: Neden Başarılı Olamıyoruz?

Okunmamış mesaj gönderen sil3nc3r »

Çok yararlı olmuş, teşekkürler.
Geri döndüm
Psycho
Mesajlar: 78
Kayıt: 10 Ara, 23:31

Re: Neden Başarılı Olamıyoruz?

Okunmamış mesaj gönderen Psycho »

çok teşekkürler.. ;)
Aklım Fikrim Deme Hepsini Öldür
Göl Gibi Görünebilir Ama
"O" Çöl Diyorsa Çöldür...
LasTHope.2009
Mesajlar: 8
Kayıt: 28 Oca, 00:35

Re: Neden Başarılı Olamıyoruz?

Okunmamış mesaj gönderen LasTHope.2009 »

Gerçekyen bendede cok yararlı oldu en azından 1 nebze ilerliye bildim :(
yeni başladım ama hic bişi ögrenemedim ve yapamadım :oops:
Kullanıcı avatarı
rapPRENS
Mesajlar: 76
Kayıt: 26 Oca, 16:54
Konum: aslında ben yokum

Re: Neden Başarılı Olamıyoruz?

Okunmamış mesaj gönderen rapPRENS »

çok teşekur ederim çok guzel noktalara deyinmissin ...
bir ışık bir işaret gönderyaRAP
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Sorunlar-Uyarılar ve Çözümleri” sayfasına dön