Burçlar ve Eserleriyle Din Alimlerinin Konuya Bakışı

burçlar ve din, burçlar gerçek mi, burçlar hakkında din alimlerinin söyledikleri, burçlar doğru mu burçlar dinen uygunmu

Moderatör: Sai

Forum kuralları
* Forumlarda T.C. Yasalarına aykırı konu açmak ve konulara yazmaz,
* Genel ahlaka aykırı yazılar yazmak, resim-video ve çeşitli medyalar eklemek,
* Küfür ve aşağılama içeren yazılar yazmak,
* Dil, Din, Irk ve Mezhep ayrımı yapmak, kışkırtmak veya bunlara zemin oluşturmak,
* Ahlaki, Tarihi, Örfi ve Kültürel yapımıza aykırı konu başlatmak, konularda yazmak ve yayınlamak,
* Hangi nedenle olursa olsun Siyasi konularda başlık açmak, açılmışsa başlık altına yazmak; başka bir konu altında Siyasi konulara girmek, Siyasi tartışmalar başlatmak, başka konuları Siyasi tartışma malzemesi haline getirmek;
Forum ortamının sıhhati açısından Yasaktır. Bu kurallara uymayanlar hiçbir uyarı verilmeksizin Forumdan Uzaklaştırılacaklardır
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Re: Burçlar ve Eserleriyle Din Alimlerinin Konuya Bakışı

Okunmamış mesaj gönderen Admin »

Tersi bir görüş gelirse tekrar değerlendirilir ancak insanın kendisini tanımak için sistemin esaslarını, neden ve sonuçların etkilerini öğrenmesinin sakıncalı olacağını düşünmüyorum. Bu biraz da kişinin bakış açısı ile ilgili. Astroloji - insan ilişkisini objektif bir şekilde inceleyip te Allah'ın muhteşem yaratma sanatını görmemesi mümkün değil. Büyük ve olağanüstü bir sistem.

Bir başkası farklı bir açıyla değerlendirebilir, herkes aradığını bulur.
Aramak, güzel bir çabadır.

Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke »

Allahın kudretini ezbere biliyorduk ama uzayı az biraz incelemeye başlayınca insan gerçekten bu kudreti hakkıyla anlayamasa da birazcık anlıyor ve tasavvuf da geçen hiçlik manasına biraz daha yaklaşmış oluyor.. (: Aynı şekilde astroloji falan da öyle.. Bu konuda çok gelişme kaydettim. SpaceX uzaya çıkar, Elon Musk koloni kurma fikrinde.. Normalde buna direk karşı çıkacak bir insanken "en azından uğraşan, çabalayan birileri var" diye düşünüyorum (: Bu yüzden bir Müslümanın açık olması gerekir ama imanını etkilemeyecek düzeyde. Mesela Fatih Sultan Mehmed Han çok entelektüel birisi. Coğrafya bilgisi geniş, mühendislik biliyor, 7 dil biliyor, sanata çok düşkün. Bellini'ye tablosunu yaptırıyor vs bir sürü şey. Bunun yanında dine de çok düşkün. Demek ki hem Müslüman olup hemde her yönden insan kendisini geliştirebiliyor. Benim Fatih Sultan Mehmed de tek anlamadığım nokta küçükken nasıl bir eğitim görmüş ki o noktaya gelmiş ? Biz o kadar şanslı değildik..

Konuyu karıştırdım ama biraz özür dilerim.. Sonuç olarak dediklerine katılıyorum.. (:
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi

Evet tam olarak anlattığın gibi.

Fatih'in eğitim modelinin günümüze uyacağını pek sanmıyorum : )
Hocası Molla Gürani, II. Murat ve Fatih arasında geçen bir "toz alma" hikayesi var, onu araştır göreceksin.
Uchiha Sasuke

Baktım da o konuyla alakalı pek bir şey bulamadım. Fatih Sultan’ın vasiyetini gördüm, birde Molla Gürani’nin Fatih Sultan’ı azarlaması falan vardı.

Biz o kadar sıkıya gelemiyoruz, sıkıntı bu belkide..
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi

II. Murat'ın Molla Gürani'ye gerektiğinde Fatih'i bir güzel temizlemesi için verdiği sopa hikayesi var

Uchiha Sasuke

Tamam Abi araştırayım..