İmajinasyon Nasıl Yapılır? İmajinasyon Teknikleri

imajinasyon, imajinasyon nasıl yapılır, imajinasyon teknikleri

Uchiha Sasuke

İmajinasyon Nasıl Yapılır? İmajinasyon Teknikleri

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke »

İmajinasyon teknikleri parapsikoloji de çok önemli. Yapacağımız çalışmaların en temel çalışmalarından olan imajinasyonun temelini anlatacağız.
İmajinasyon sadece görüntüden ibaret değil. 5 duyunun da zihinde canladırılıp, hissedilmesidir imajinasyon.

1- Görme: Yapacağını şey gözlerinizi kapatıp zihninizde daire hayal etmek. Daireye renkte verdiniz mi tamamdır. Çalışmayı en basitten alıyoruz ki herkes yapabilsin. Daireyi ve rengi istediğiniz gibi hayal edebildikten sonra diğer nesnelere geçersiniz.
2- İşitme: Çığlık, adınızla seslenilmesi gibi alışık olduğunuz ses türlerini duyduğunuzu düşünün, hissedin.
3- Tatma: Ağzınızda bir şey olmasa dahi yemeklerin veya diğer şeylerin tadını almaya çalışın.
4- Koklama: Görüntüyü hayal etmeden sadece istediğiniz bir kokuyu almaya çalışın.
5- Dokunma: Burada yine görüntüyü hayal etmeden elinizde bir top olduğunu ve o topun sertlik ve yumuşaklığını hissetmeye çalışın.

Bu 5 duyuyu geliştirirken hiç yapamıyor olabilirsiniz. Bu durumda geçmiş anılarınızdan yararlanın. Yemek yediğiniz bir anı düşünün mesela. Günde 5'er dakika hepsine çalışın, zamanla imajinasyonunuzu geliştirmeye başlayacaksınız.
Hepsinde belirli düzeye geldiğinizde bu sefer hepsini birlikte yapmaya çalışın. Patates kızartması yediğinizi hayal edin. Kokusunu, tadını, görüntüsü yani bütün imajinasyon türlerini bir arada kullanın.
Bunda da ustalaştıktan sonra gözünüz açık bir şekilde imajinasyon yapın. Halisünasyon görüyor gibi, sanal gerçeklikteymişsiniz gibi haylinizdekileri gerçeğe yansıtın.

Parapsikoloji için İmajinasyon: https://www.parapsikoloji.net/imajinasy ... lismalari/
Telekinezi için İmajinasyon: https://www.parapsikoloji.net/imajinasy ... lismalari/
Telepati için İmajinasyon: https://www.parapsikoloji.net/telepati- ... lismalari/
Astral Seyahat için İmajinasyon: https://www.parapsikoloji.net/astral-se ... lismalari/

Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek

Re: İmajinasyon Nasıl Yapılır? İmajinasyon Teknikleri

Okunmamış mesaj gönderen Budray »

Güzel olmuş, teşekkürler : )
Kullanıcı avatarı
mysticforce
Yaşadığınız İl: 50 Nevşehir
Cinsiyetiniz: Kadın

Okunmamış mesaj gönderen mysticforce »

Çok güzel bir çalışma olmuş. Hele ki, benim gibi bir türlü imajinasyon yapamayanlar için gayet başarılı ve faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım

Okunmamış mesaj gönderen Admin »

Daha iyi, her gün daha iyi. Yapacak çok şeyler var..
Aramak, güzel bir çabadır.
Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul

Okunmamış mesaj gönderen Budray »

Daha önceden yazmıştım sanırım ama buraya da yazayım toplu yazılmış iken. Işığa bakıp gözünüzü kapatınca şekiller görürsünüz veya güneşe bakınca. Işık kaynağına bakıp gördüğünüz görüntülerin rengini, şeklini hareketini değiştirmeye çalışın. Gayet kolay bir yöntem olan bir şeyi değiştiriyoruz çünkü. Fakat bunu olabildiğince az deneyin göz sağlığınız daha önemli çünkü. Videoyu izlemedim belki bu yazılmış olabilir ama..

Uchiha Sasuke

Yönetici yazdı: 09 Eyl, 00:03 Daha iyi, her gün daha iyi. Yapacak çok şeyler var..
Bilinen şeyleri tekrarlıyorum, ilerleme de göremiyorum. Rakip gördüklerim aldı yürüdü, sanki yerimde sayıyorum..

Konudan biraz sapacağım ama kimse bir şey demiyor bu konu hakkında. Host da sıkıntı mı var ? Sürekli host error hatası veriyor. telepati.org da da öyle. Bir konu açacaktım rahat 30 kere denedim sürekli oturum kapanıyor, giriş ekranı geliyor karşıma. Sorun ben de mi acaba. Budray bey falan da bir şey söylemiyor. Ya sorun bir tek bende var ya da herkeste var ama söylemek içinde olsa giriş yapamıyorlar.. :lol:
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi

Senin ilerleme görmemen normal. İlk videolarını ve son videolarını izlemen gerekir. Eğer kafanda hala bir "rakip" kavramı varsa, hemen bırakmalısın. Bu düşünce orjinal yapını bozup "rakip" kavramındaki "ulaşılmazlara" ulaşma çabasına sokacaktır. Piyasaya oynayanlar, gerçekleri söyleyenler... Eğer amacın sadece piyasa ise gerçeklerle işin olmamalı Amaç orada sadece insanların ilgisini çekecek konulardır.

"Dikkatini çek, uzun süre izlesin, o kadar şaşırsın ki başkalarına da tavsiye etsin" Eğer elinde gerçekten sihirli bir reçete yoksa Bu insanı alır götürür maddenin içine gömer. Çünkü orada asıl amaç bir şeyler vermek değil sadece bir şeyler kazanmaktır.
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi

"502 bad gateway cloudflare" http --> https hoş geldin sunucu cloudflare anlaşmazlıkları
Uchiha Sasuke

Yönetici yazdı: 10 Eyl, 01:49 Senin ilerleme görmemen normal. İlk videolarını ve son videolarını izlemen gerekir. Eğer kafanda hala bir "rakip" kavramı varsa, hemen bırakmalısın. Bu düşünce orjinal yapını bozup "rakip" kavramındaki "ulaşılmazlara" ulaşma çabasına sokacaktır. Piyasaya oynayanlar, gerçekleri söyleyenler... Eğer amacın sadece piyasa ise gerçeklerle işin olmamalı Amaç orada sadece insanların ilgisini çekecek konulardır.

"Dikkatini çek, uzun süre izlesin, o kadar şaşırsın ki başkalarına da tavsiye etsin" Eğer elinde gerçekten sihirli bir reçete yoksa Bu insanı alır götürür maddenin içine gömer. Çünkü orada asıl amaç bir şeyler vermek değil sadece bir şeyler kazanmaktır.
Ahh o rakipler yıprattı beni.. Başkası ile değil kendimle yarışmalıyım galiba.
Ben videolardaki tek sorunun “ölü gibi” olmam zannediyordum. (:
İnsan aynı yolda olduğunu sanıp bilmeden farklı yollara sapabiliyor. İlk başladığım zamandaki ruh haline bürünmem gerek. Kimse ile uğraşmadan, tek amacımın insalığa yarar sağlamak olması..