birbirimizi mi kandırıyoruz?

Telekinezi nasıl yapılır? Telekinezi teknikleri, kaşık nasıl bükülür? Kinezinin maddeye tesiri ve Telekinezi hakkında bilmek istedikleriniz Telekinezi Nedir?
leiyoswoeirvn

birbirimizi mi kandırıyoruz?

Okunmamış mesaj gönderen leiyoswoeirvn »

öncelikle bu konuyu açmamın nedeni ikna edilme ve inanma istediğimdir.. kesinlikle bu foruma zarar vermek için yola çıkmadım.. sadece kafamdaki soru işaretlerini giderebileceğinize inandığım için buraya yazıyorum.. yardımcı olursanız sevinirim..

arkadaşlar şu ana kadar telekineziyle ilgili hiçbir bilimsel kanıt yoktur. ortada bu kadar çok bunu yapabilen kişi varken bilimsel bir kanıtın olmaması biraz enteresan..

James Randi

Randall James Hamilton Zwinge adıyla Kanada Toronto'da dünyaya gelen James Randi (d. 7 Ağustos 1928) veya sahne adıyla "The Amazing Randi" illüzyonist ve sözdebilim alanındaki hileleri ortaya çıkarmaya çalışan ateist bir araştırmacıdır ve James Randi Eğitim Vakfı'nın kurucusudur. Randi'nin eğitim kurumu herhangi bir paranormal, doğaüstü veya okült bir güce sahip olduğunu bilimsel testler altında kanıtlayan kişiye 1 milyon dolar ödül vereceğini açıklamıştır. Bugüne kadar bu ödülü kazanabilen kimse olmamıştır. (kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/James_Randi)

James Randi yukarıda da yazdığı gibi bu gücü kanıtlayan kişiye 1 milyon dolar ödül vereceğini açıklamış ve kazanan hiç bir kimse olmamıştır. peki neden?

James Randi ile ilgili bir kaç videoyu youtube adresinde bulmak mümkündür. ben bir kaç tane izledim. ve bunların 2 tanesinin linki aşağıda mevcuttur..

http://www.youtube.com/watch?v=M9w7jHYriFo
http://www.youtube.com/watch?v=QlfMsZwr8rc

(linkleri h-tunnel.com sitesine yapıştırıp izleyebilirsiniz..)

ilk videoda İsrail'li psişik Uri Geller'in yaptıklarını açıklıyor.. ikinci videoda ise James Hydrick'in yaptıklarını... bu videoları baştan sona izleyip yorum yaparsanız sevinirim..

neyse şimdilik bu kadar yeter.. ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim..
Kullanıcı avatarı
rapPRENS

Re: birbirimizi mi kandırıyoruz?

Okunmamış mesaj gönderen rapPRENS »

arkadasım seni anlıyabiliyorum gerçektende normal bir insanın inanması biraz güç tür
lakin gel görki böyle pisşik olaylar oluyor haa bilim açıklayamıyor o ayrı

şimdi arkadasşım bundan 200 yıl önce ucmak hayaldi dieylmi ?
bundan 200 yıl önce kablosus baglantıtda hayaldi deylmi ?

ama şimdi gunumuzde herşey mevcut demek istedğim bu teleknizei genel adıyla pisişik olaylar gerçektir ...
şimdi diyorsun ki ıspatlaa
elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalısacagım ....
şimdi bir çok insan hemen hemen herkes tanrıa inanır ama onu görmezz hissedmez ama var olduha inanır
veyatta ruzgarı göremeyiz ama tenmize dokundgunu hissedebiliyoruz ohalde gerçekmidir evet gerçektir
telekniezi de böyle ben çok uzun suren arrastırmaalr yaptım halada devam ediyorum...
ve söyluyorumki gerçektir ...tabi inanmak yada inanmamak sana kalmıs ama şunuda unutma arkadasım
BİLİM DUNYASI HAYALLERE OKADAR BORCLUDUR Kİ AMA BİLİM BUNU BİLMEMEKTEDİR herşeyin bası inanmaktatır
insanlar icatları hayal ederek yaparlar
şimdi randi olayına gelelim bu adam yaani randi eskiden çok meshur bir ilisyonistdi
okadar unluyduki butun dunya bu adamın cevresnide 4 dönuyordu ...
yaptıgı gösteriler dunya capına yayıldı ...
ve ondan önek alan kişiler başta URİ GELLER de bu işe başladı
ama URİ GELLER olayı çözd yani hile kullanmadan teleknizenin varlıgını belirti

saden öncedende soledgim gibi bir çok devle arsimlerinde paranormal olaylar mevcut

randi bu kişileri okdar çok kıskandı ki bunlaro yok etmek için yani kendi itibarını kurtarmak için bu yolu secti cunku uri geller cıktıgında butun dnuya randiye kufurler ediyordu yalancı diye saldrıyıorlardı randide intikam almak için böyle bir karalama kampanyasıbna basvumustur

benim görusum böyle arkaadasım herkesin farklı göruslerı vardır tabi saygı duymak lazım
ama unutmaa inanmak

sevgiler saygılar
bir ışık bir işaret gönderyaRAP
leiyoswoeirvn

ilk olarak cevap verdiğiniz için teşekkür ederim..

yazıma başlamadan önce şunu belirtmeliyim.. konuya önyargıyla yaklaşmak istemiyorum.. keza yaklaşmıyorum da.. inanmak istiyorum.. fakat elle tutulur bi kanıta ihtiyacım var.. birileri bunun varolduğunu söyledi diye kayıtsız şartsız inanamam.. hele de her hangi bir bilimsel kanıtı yok ise...

inanmak istiyorum.. bunu yapabilir misiniz? tabi ki de buna mecbur değilsiniz ama bu yolla belki cevaplara daha kolay ulaşabiliriz ve forumu okuyan insanların da kafasındaki soru işaretleri giderilmiş olur.. en azından foruma (tırnak içinde yazıyorum) "bu olaya inanmayan kişi" olarak, bir katkım olur.. (ama tekrarlıyorum: inanmak istiyorum)

James Randi ve Uri Geller ile ilgili olarak yazdıklarına şöyle bir cevap verebilirim..

http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html bu James Randi'nin resmi internet sitesinde "Paranormal Challenge" başlığı altında, adından da anlaşılacağı üzere bir davet sunuyor.. ve paranormal güçleri olan (telekinezi gibi) kişiye, bunu kanıtladığı taktirde 1 milyon dolar vereceğini söylüyor.. o halde ne duruyoruz? ne duruyorlar? (sanırım anlamışsınızdır)

Uri Geller'in yaptıklarının el çabukluğu olmadığını ispat edebilir misiniz? David Blaine veya Criss Angel gibi sihirbazlar, Uri Geller'in yaptıklarını yapabilmektedirler.. aradaki farkı nasıl ayırt edebiliyorsunuz? veya edebiliriz?

önceki yazımda yolladığım ilk video'da, Uri Geller'in 1981 yılında bir televizyon şovunda yanında getirdiği yada seyircilerden alınma hiç bir malzemenin bulunmadığı bir masanın üzerinden istediği eşyayı alarak bir şey yapması beklenmiş, ama "bu akşam yeterince güçlü hissetmiyorum" diyerek hiç bir şey yapmamış olduğu açık bir şekilde görülmektedir.. (?)

tekrar teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
rapPRENS

sanada hak veriyorum arkadaşım inanmak istiyorsun ama olmuyor ....
eger birbirimize yakın semte olsaydık sana kasık bukme numarısın zevle gösterrirdim ve sende anlardın gerçek oldugunu ama imkanlar musait deyil işte
kim bilir belki bir gun karsılarız sana bir kaçtane telekinezi numarsı gösterirm
ama dbirde diyorsun ki niye katılmıyoruz niye gitmiyoruz para var işin ucunde diyorsun dimi ?

şimdi arkadasım bu işlerde en önemli konstrasyon önemlidir ...
bir anlk bozulma bile tekrar başa dönus demektir...

şimdi düşün oraya gittin kameralar var
herkes merakla bekliyor ve işin ucunda para
birde aklında yapamassam hadi rezil olursam diye bir dusunce

soruyorum sana bu baskılar altında birşey yapabilirmisin hayır

saygılar sevgiler...
leiyoswoeirvn

evet konsantrasyon konusunda haklı olabilirsin.. kameralar, meraklı bakışlar, tedirginlik vs.. fakat yine de bunu kanıtlamanın başka yolları da var.. bir kamera kaydı olabilir mesela.. bunu benimle paylaşabilirsin.. veya bizimle.. epey bi video izledim bununla ilgili ama tamamen ikna olabileceğim bir video henüz izlemedim.. çoğu sahteydi.. bu konuda yardımcı olabilirsiniz..

bu bi şekilde kanıtlanabilir.. bilemiyorum..

tekrar teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
rapPRENS

leiyoswoeirvn yazdı:evet konsantrasyon konusunda haklı olabilirsin.. kameralar, meraklı bakışlar, tedirginlik vs.. fakat yine de bunu kanıtlamanın başka yolları da var.. bir kamera kaydı olabilir mesela.. bunu benimle paylaşabilirsin.. veya bizimle.. epey bi video izledim bununla ilgili ama tamamen ikna olabileceğim bir video henüz izlemedim.. çoğu sahteydi.. bu konuda yardımcı olabilirsiniz..

bu bi şekilde kanıtlanabilir.. bilemiyorum..

tekrar teşekkürler..
tmm arkadasım senin inanman için bir viode cekecem :D inat oldu :D seni geri kazandırmak lazım
zaman blur bulmaz seni ikna edici bir viodeyla geri dönecegim işallah busefer inanırsın :)

saygılar segiler...
dronez

Okunmamış mesaj gönderen dronez »

sana şunu söyliyim : =) dünyada işi olmayan insan çoktur... bunlara inanmak istemez kanıtlayamazsan inanmaz asla ne kadar yapsanda bunun bir hile olduğunu düşünür ama ben o kadar çok şey yaşadımki biliyorum hepsi gerçecek ve var isteyen inansın isteyen inanmasın önemli olan insanın kendinin inanması...
Kullanıcı avatarı
iynx

Okunmamış mesaj gönderen iynx »

sebep şu, bazı şeylere inanmak gerekir.. inanırsanız, topluca inanırsanız, herkes inanırsa gerçektir.. sizin felsefeniz hatalı.. siz dünyada insan beyninden ayrı bir gerçeklik olabileceğini düşünerek başlamışsınız.. öyle bir gerçeklik yoktur..
Kullanıcı avatarı
rapPRENS

iynx yazdı:sebep şu, bazı şeylere inanmak gerekir.. inanırsanız, topluca inanırsanız, herkes inanırsa gerçektir.. sizin felsefeniz hatalı.. siz dünyada insan beyninden ayrı bir gerçeklik olabileceğini düşünerek başlamışsınız.. öyle bir gerçeklik yoktur..
ne demek istediğini tam olarak birazdaha açarmısın ?
leiyoswoeirvn

dronez yazdı:sana şunu söyliyim : =) dünyada işi olmayan insan çoktur... bunlara inanmak istemez kanıtlayamazsan inanmaz asla ne kadar yapsanda bunun bir hile olduğunu düşünür ama ben o kadar çok şey yaşadımki biliyorum hepsi gerçecek ve var isteyen inansın isteyen inanmasın önemli olan insanın kendinin inanması...
asla inanmama gibi bi durumum yok. bunu başta söylemiştim.. sadece kanıtlanmış olmasını istiyorum.. madem gerçek, o halde neden kanıtlanamıyor?

bu konuyla ilgili bir çok video'yu izlediğimi söylemiştim.. bunlardan beni en fazla şaşırtanı
" http://www.youtube.com/watch?v=H5NwRfMJgOQ " bu video olmuştu.. fakat sonradan bu videonun da fake olduğunu anladım.. tabi bu videonun fake olduğunu anlamam da Keith Mayes adlı youtube kullanıcısının etkisi oldu..
" http://www.youtube.com/watch?v=3tWINnrS1ac " bu videoyu ekleyerek, Keith Mayes, bir öncekini video'da bulunan kamera atlamalarını, saniyelerini vererek açıklamış.. gerçektende ikinci videoyu izledikten sonra, ilk videodaki kamera atlamalarını görmemek mümkün değil..
(ikinci video ingilizce ve tamamen konuşmadan ibaret olduğu için, anlamayan arkadaşlara, en azından orada belirtilen süreleri vererek, ilk videodaki atlamaları gösterebilirim.)

iki videoyu da izlediğiniz zaman ilk videonun fake olduğunu anlayacağınıza inanıyorum..

bu ve bunun gibi fake videolar olduğu sürece inanmak zor.. ve bir de inanmak istediğiniz olay kanıtlanmamışsa...

teşekkürler...

“Telekinezi Nedir?” sayfasına dön